Medvedev varuje Spojené štáty pred jadrovým konfliktom
Bývalý ruský prezident Medvedev varoval Spojené štáty, aby brali vážne ruské upozornenia týkajúce sa jadrových zbraní.
Informovala o tom agentúra Reuters.
Medvedev, podpredseda Rady bezpečnosti Ruskej federácie, pre televíznu stanicu RT uviedol, že najvyšší americkí predstavitelia nechcú tretiu svetovú vojnu, no zároveň sú podľa jeho slov presvedčení, že by "Rusi nikdy neprekročili istú hranicu... mýlia sa".
"Pokiaľ hovoríme o existencii nášho štátu, ako to opakovane povedal prezident našej krajiny (Vladimir Putin)... a ako to povedali aj iní, jednoducho nebudeme mať na výber," vyhlásil Medvedev.
Vyše dva a pol roka trvajúca vojna na Ukrajine sa podľa ruských predstaviteľov dostáva do najnebezpečnejšej fázy, keď ruské sily postupujú na východe Ukrajiny a Západ zároveň zvažuje spôsoby, ako posilniť Kyjev.
Rusko pritom už niekoľko týždňov Západu signalizuje, že pokiaľ Ukrajina použije rakety dlhého doletu a zaútočí hlbšie do ruského územia, bude na to reagovať, píše Reuters.
V rovnakom čase NATO poukazuje na skutočnosť, že Severná Kórea vyslala do západného Ruska svoje jednotky.
Ruskí predstavitelia tvrdia, že lídri Západu však neberú na vedomie upozornenia Moskvy týkajúce sa európskej bezpečnosti a eskalácie vojny na Ukrajine.
Americkí diplomati priznali, že vzťahy s Ruskom sú horšie ako kedykoľvek od čias studenej vojny, no zároveň zdôrazňujú, že Washington sa nesnaží vojnu na Ukrajine eskalovať. (TASR)
Ďalšie príspevky na tému: Vojna na Ukrajine
Spojené štáty a Ukrajina podpísali dohodu o nerastných surovinách. Čítaj ďalej
V Moskve sa bude 20. septembra konať hudobná súťaž s názvom Intervízia, je ruským rivalom medzinárodnej Eurovízie. Čítaj ďalej
Ukrajinský rabín piesňou nabáda Trumpa bojovať v mene dobra a pomôcť Ukrajine dosiahnuť spravodlivý a trvalý mier.
EÚ podľa Kallasovej pripravuje plán B na zachovanie sankcií Rusku v prípade, že USA upustia od mierových rokovaní. Čítaj ďalej
Estónsko dostalo šesť amerických salvových raketometov, ide o jeden z najväčších nákupov zbraní v krajine. Čítaj ďalej
USA sú pripravené ešte dnes podpísať dohodu s Ukrajinou o nerastnom bohatstve, tvrdí minister financií Bessent. Čítaj ďalej
V Kurskej oblasti sú podľa Putina stále malé skupiny ukrajinských vojakov ukrytých v pivniciach a skrýšach. Čítaj ďalej
Lotyšsko zakázalo vstup na svoje územie skladateľovi Goranovi Bregovičovi, dôvodom je podpora agresie voči Ukrajine. Čítaj ďalej