Obchod medzi Japonskom a Ruskom výrazne vzrástol
Obchod medzi Japonskom a Ruskom v auguste v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka výrazne vzrástol.
Išlo o rast vo výške 23,8 percenta na 105,59 miliardy japonských jenov (673,8 milióna eur).
Vývoz z Japonska do Ruska sa zvýšil o 17,9 percenta na 27,4 miliardy JPY, zatiaľ čo dovoz z Ruska vzrástol o 26 percent na 78,1 miliardy JPY.
Hlavnými položkami v obchodnej výmene sú japonské automobily a ruské energetické produkt. Dodávky v oboch kategóriách sa minulý mesiac zvýšili, čo viedlo k nárastu celkového obchodu medzi oboma krajinami.
Obchod predtým vzrástol naposledy v auguste 2022, keď zdraženie palív na svetových trhoch viedlo k citeľnému zvýšeniu nákladov na dovoz energetických produktov z Ruska. (TASR)
Ďalšie príspevky na tému: Vojna na Ukrajine
Západ by nemal ustupovať Rusku a už vôbec by nemal zmierniť sankcie týkajúce sa letectva, tvrdí ukrajinský činiteľ. Čítaj ďalej
Počas noci letelo na ukrajinské mestá a obce viac ako sto dronov, od začiatku týždňa 375, tvrdí prezident Zelenskyj. Čítaj ďalej
Donald Trump tvrdí, že Kyjev počas úvodných dní vojny nepadol do ruských rúk iba vďaka nemu. Čítaj ďalej
Návrh Vladimira Putina na trojdňové prímerie je absurdný, tvrdí americký osobitný splnomocnenec Keith Kellogg. Čítaj ďalej
Rusko bojuje intenzívnejšie napriek vyhláseniam o mierových rokovaniach, hovorí ukrajinský veliteľ. Čítaj ďalej
Ruský vojenský súd v utorok odsúdil muža na 27 rokov väzenia za pokus o vraždu armádnych pilotov. Čítaj ďalej
OSN obmedzí poskytovanie humanitárnej pomoci Ukrajine pre výrazný pokles finančných zdrojov. Čítaj ďalej
Americký prezident Trump uviedol, že si myslí, že Putin si želá mier na Ukrajine. Čítaj ďalej