Pred ambasádou USA v Moskve sa objavili symboly podporujúce ruské invázne sily
Pred americkým veľvyslanectvom v Moskve osadili veľké písmená "Z", "V" a "O" symbolizujúce podporu pre ruské jednotky bojujúce na Ukrajine. Ruskí nacionalistickí aktivisti pred americkú ambasádu už roky umiestňujú rôzne prokremeľské symboly.
Pod bielymi písmenami, umiestnenými na tmavých podstavcoch s maskovacím vzorom, sa nachádzajú ruské slová, ktoré majú zrejme demonštrovať význam uvedených symbolov: za víťazstvo (Z), sila v pravde (V) a odvážni (O).
Viaceré západné krajiny v reakcii na ruskú agresiu voči Ukrajine premenovali ulice, na ktorých sa u nich nachádzajú ruské ambasády, a to tak, aby sa v ich novom názve odrážala podpora Ukrajiny či kritikov Kremľa.
Napríklad ulica, na ktorej sa nachádza ruské veľvyslanectvo vo Washingtone, bola premenovaná na počesť zavraždeného ruského politika a kritika Kremľa Borisa Nemcova. (TASR)
Ďalšie príspevky na tému: Vojna na Ukrajine
Spojené štáty a Ukrajina podpísali dohodu o nerastných surovinách. Čítaj ďalej
V Moskve sa bude 20. septembra konať hudobná súťaž s názvom Intervízia, je ruským rivalom medzinárodnej Eurovízie. Čítaj ďalej
Ukrajinský rabín piesňou nabáda Trumpa bojovať v mene dobra a pomôcť Ukrajine dosiahnuť spravodlivý a trvalý mier.
EÚ podľa Kallasovej pripravuje plán B na zachovanie sankcií Rusku v prípade, že USA upustia od mierových rokovaní. Čítaj ďalej
Estónsko dostalo šesť amerických salvových raketometov, ide o jeden z najväčších nákupov zbraní v krajine. Čítaj ďalej
USA sú pripravené ešte dnes podpísať dohodu s Ukrajinou o nerastnom bohatstve, tvrdí minister financií Bessent. Čítaj ďalej
V Kurskej oblasti sú podľa Putina stále malé skupiny ukrajinských vojakov ukrytých v pivniciach a skrýšach. Čítaj ďalej
Lotyšsko zakázalo vstup na svoje územie skladateľovi Goranovi Bregovičovi, dôvodom je podpora agresie voči Ukrajine. Čítaj ďalej