Nepokoje na letisku v Machačkale sú dôsledok ruskej propagandy, tvrdí NATO
Nepokoje na letisku v Machačkale v Dagestane neboli pre Kremeľ prospešné, ale boli výsledkom ruskej propagandy podnecujúcej nenávisť. Povedal to riaditeľ Centra výnimočnosti NATO pre strategickú komunikáciu Sarts.
„Ruské médiá podnecujú nenávisť voči Ukrajincom, Západu a teraz aj voči Izraelu. V Rusku narastá napätie a Dagestan je jedným z miest, odkiaľ pochádzajú mnohí z tých, ktorí zomreli na Ukrajine,“ povedal Sarts. Dodal, že ho udalosti v Machačkale nijako zvlášť neprekvapili a pokračoval, že tieto strety sú jedným z prejavov radikalizácie ruskej spoločnosti.
„Takéto prejavy nie sú pre Kremeľ prospešné a budú pokusy ich potlačiť,“ poznamenal expert a dodal, že sa tak stane „jediným spôsobom, ktorý poznajú - silou“.
Sarts verí, že Kremeľ a centrálnu vládu nič neohrozuje, no z hľadiska logiky autoritárskeho systému sú takéto prejavy niečím, čo nemožno pripustiť, pretože udalosti môžu zájsť nepredvídateľne ďaleko. (SITA)
Ďalšie príspevky na tému: Vojna na Ukrajine
V Moskve sa bude 20. septembra konať hudobná súťaž s názvom Intervízia, je ruským rivalom medzinárodnej Eurovízie. Čítaj ďalej
Ukrajinský rabín piesňou nabáda Trumpa bojovať v mene dobra a pomôcť Ukrajine dosiahnuť spravodlivý a trvalý mier.
EÚ podľa Kallasovej pripravuje plán B na zachovanie sankcií Rusku v prípade, že USA upustia od mierových rokovaní. Čítaj ďalej
Estónsko dostalo šesť amerických salvových raketometov, ide o jeden z najväčších nákupov zbraní v krajine. Čítaj ďalej
USA sú pripravené ešte dnes podpísať dohodu s Ukrajinou o nerastnom bohatstve, tvrdí minister financií Bessent. Čítaj ďalej
V Kurskej oblasti sú podľa Putina stále malé skupiny ukrajinských vojakov ukrytých v pivniciach a skrýšach. Čítaj ďalej
Lotyšsko zakázalo vstup na svoje územie skladateľovi Goranovi Bregovičovi, dôvodom je podpora agresie voči Ukrajine. Čítaj ďalej
Ruskú opernú divu Netrebko čakali pred SND protestujúci s fotkami zničených ukrajinských miest.