Na fronte pri Bachmute údajne zahynul americký dobrovoľník
Na predmestí Bachmutu údajne zomrel americký občan. Bývalý člen námorníctva Cooper "Harris" Andrews bol smrteľne ranený po zásahu mínometom pravdepodobne 19. apríla, tvrdia zdroje s odvolaním sa na matku a kolegov obete.
Andrews zomrel vo veku 26 rokov na takzvanej „ceste života“, prístupovej ceste do Bachmutu, ktorú ukrajinská armáda využíva na zásobovanie svojich síl a evakuáciu civilistov.
Aktivistická skupina s názvom Výbor odporu, pre ktorú Andrews pracoval, uviedla, že bývalý námorník sa snažil pomôcť civilistom opustiť mesto.
Jeho matka Willow Andrewsová pre CNN povedala, že jeho telo ešte nenašli. Povedala, že v novembri opustil svoje rodné mesto Cleveland v štáte Ohio a vstúpil do ukrajinskej cudzineckej légie.
Ministerstvo zahraničných vecí USA uviedlo, že môže "potvrdiť smrť občana USA na Ukrajine", ale neuviedlo meno.
(Sky News)Ďalšie príspevky na tému: Vojna na Ukrajine
V Moskve sa bude 20. septembra konať hudobná súťaž s názvom Intervízia, je ruským rivalom medzinárodnej Eurovízie. Čítaj ďalej
Ukrajinský rabín piesňou nabáda Trumpa bojovať v mene dobra a pomôcť Ukrajine dosiahnuť spravodlivý a trvalý mier.
EÚ podľa Kallasovej pripravuje plán B na zachovanie sankcií Rusku v prípade, že USA upustia od mierových rokovaní. Čítaj ďalej
Estónsko dostalo šesť amerických salvových raketometov, ide o jeden z najväčších nákupov zbraní v krajine. Čítaj ďalej
USA sú pripravené ešte dnes podpísať dohodu s Ukrajinou o nerastnom bohatstve, tvrdí minister financií Bessent. Čítaj ďalej
V Kurskej oblasti sú podľa Putina stále malé skupiny ukrajinských vojakov ukrytých v pivniciach a skrýšach. Čítaj ďalej
Lotyšsko zakázalo vstup na svoje územie skladateľovi Goranovi Bregovičovi, dôvodom je podpora agresie voči Ukrajine. Čítaj ďalej
Ruskú opernú divu Netrebko čakali pred SND protestujúci s fotkami zničených ukrajinských miest.