Szijjártó sa vyhol demaršu k odkladu ratifikácie vstupu Fínska a Švédska do NATO
Šéf maďarskej diplomacie sa vyhol demaršu k odkladu ratifikácie vstupu Fínska a Švédska do NATO. Szijjártó neprijal britského, nemeckého ani francúzskeho veľvyslanca.
Informáciu Rádiu Slobodná Európa potvrdili viaceré nezávislé zdroje. Diplomati sa koncom roka a v uplynulých dňoch márne pokúšali stretnúť s maďarským ministrom zahraničných vecí.
Oficiálnou protestnou diplomatickou nótou sa spojenci Maďarska snažili namietať proti oneskoreniu Maďarska, ktoré ako posledná členská krajina Európskej únie stále neratifikovala rozšírenie NATO o dve škandinávske krajiny.
Rokovanie o vládnom návrhu rozšírenia NATO bude zaradený na program maďarského parlamentu v tretí deň jarnej schôdze koncom februára. Hlasovanie bude nasledujúci týždeň, teda začiatkom marca.
Maďarská vláda podporuje vstup Švédska a Fínska do NATO, vyhlásil Szijjártó 31. januára po rokovaní s tureckým ministrom zahraničných vecí Čavušogluom. "Ak Švédsko chce, aby ho v tom podporilo aj Turecko, malo by sa správať inak," dodal Szijjártó v súvislosti s pálením Koránu v Štokholme pred tureckým veľvyslanectvom 21. januára. (TASR)
Ďalšie príspevky na tému: Vojna na Ukrajine
V Moskve sa bude 20. septembra konať hudobná súťaž s názvom Intervízia, je ruským rivalom medzinárodnej Eurovízie. Čítaj ďalej
Ukrajinský rabín piesňou nabáda Trumpa bojovať v mene dobra a pomôcť Ukrajine dosiahnuť spravodlivý a trvalý mier.
EÚ podľa Kallasovej pripravuje plán B na zachovanie sankcií Rusku v prípade, že USA upustia od mierových rokovaní. Čítaj ďalej
Estónsko dostalo šesť amerických salvových raketometov, ide o jeden z najväčších nákupov zbraní v krajine. Čítaj ďalej
USA sú pripravené ešte dnes podpísať dohodu s Ukrajinou o nerastnom bohatstve, tvrdí minister financií Bessent. Čítaj ďalej
V Kurskej oblasti sú podľa Putina stále malé skupiny ukrajinských vojakov ukrytých v pivniciach a skrýšach. Čítaj ďalej
Lotyšsko zakázalo vstup na svoje územie skladateľovi Goranovi Bregovičovi, dôvodom je podpora agresie voči Ukrajine. Čítaj ďalej
Ruskú opernú divu Netrebko čakali pred SND protestujúci s fotkami zničených ukrajinských miest.