V Bratislave vystúpi balet Charkovského národného divadla
V bratislavskom Divadle P. O. Hviezdoslava sa v stredu uskutoční koncert sólistov a tanečníkov baletu Charkovského národného divadla opery a baletu Mykoly Lysenka. Podujatie pripomína prvé výročie napadnutia Ukrajiny.
"Je pre mňa cťou, že môžeme spoločne vyjadriť podporu občanom vojnou sužovanej Ukrajiny. Rovnako apelovať, že sloboda a nezávislosť každej jednej krajiny je dôležitá," povedal Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja, ktorý je hlavným organizátorom podujatia.
Droba pripomenul v tejto súvislosti pomoc samosprávneho kraja ukrajinským utečencom, napríklad vo forme dvoch všeobecných ambulancií, ktoré pre nich kraj otvoril v Zdravotnom stredisku na Rovniankovej ulici v bratislavskej Petržalke.
Charkovský baletný súbor, ktorý našiel útočisko v humanitnom centre v Gabčíkove, vystúpi pre odídencov z Ukrajiny, ako aj ľudí, ktorí sa podieľajú na ich podpore, bez nároku na honorár. (TASR)
Ďalšie príspevky na tému: Vojna na Ukrajine
Spojené štáty a Ukrajina podpísali dohodu o nerastných surovinách. Čítaj ďalej
V Moskve sa bude 20. septembra konať hudobná súťaž s názvom Intervízia, je ruským rivalom medzinárodnej Eurovízie. Čítaj ďalej
Ukrajinský rabín piesňou nabáda Trumpa bojovať v mene dobra a pomôcť Ukrajine dosiahnuť spravodlivý a trvalý mier.
EÚ podľa Kallasovej pripravuje plán B na zachovanie sankcií Rusku v prípade, že USA upustia od mierových rokovaní. Čítaj ďalej
Estónsko dostalo šesť amerických salvových raketometov, ide o jeden z najväčších nákupov zbraní v krajine. Čítaj ďalej
USA sú pripravené ešte dnes podpísať dohodu s Ukrajinou o nerastnom bohatstve, tvrdí minister financií Bessent. Čítaj ďalej
V Kurskej oblasti sú podľa Putina stále malé skupiny ukrajinských vojakov ukrytých v pivniciach a skrýšach. Čítaj ďalej
Lotyšsko zakázalo vstup na svoje územie skladateľovi Goranovi Bregovičovi, dôvodom je podpora agresie voči Ukrajine. Čítaj ďalej