Gorila Tony z kyjevskej zoo má teplo vďaka piecke na drevo
V čase výpadkov elektriny a teplôt pod bodom mrazu sa vedenie zoo v Kyjeve snaží zabezpečiť teplo aj pre svoje zvieratá. Obľúbená gorila Tony tak má vo svojom vnútornom výbehu teplo vďaka novej piecke na drevo.
Tony, ktorý má 47 rokov, je miláčikom návštevníkov zoologickej záhrady a patrí k zvieratám, ktoré by pri poklese teplôt ohrozil nedostatok tepla.
Kyjevský primátor Vitalij Kličko informoval, že v zoo boli nainštalované dva generátory, ktoré sú napojené na kotolňu a majú kompenzovať výpadok elektriny počas plánovaných odstávok. Okrem toho bolo zakúpených 11 vykurovacích pecí na drevo, 15 pecí – tzv. buržujok – a v pláne je aj nákup ďalšieho veľkého generátora, spresnil Kličko.
Dodal, že v kyjevskej zoo zimuje 200 zvierat zachránených pred vojnou vrátane tigrice menom Delilah zo súkromnej zoo v Charkove, nosorožcov a dikobrazov z Chersonu a iných zvierat z okupovaných alebo vojnou zničených oblastí Ukrajiny.
"Sú to malé zoologické záhrady v tej časti Ukrajiny, kde nie je vôbec žiadne kúrenie, nič. Tie zoologické záhrady to majú teraz veľmi ťažké. Preto nás žiadajú, aby sme zvieratá prichýlili. Inak uhynú," objasnil.
(TASR)Ďalšie príspevky na tému: Vojna na Ukrajine
Lodenice v Rusku čelia problému s návratnosťou investícií do výstavby veľkokapacitných plavidiel. Čítaj ďalej
Estónsko je pripravené vyslať svojich vojakov na Ukrajinu v rámci prípadnej mierovej misie po uzavretí prímeria. Čítaj ďalej
Ukrajina zaútočila dronmi na ruskú zbrojársku továreň zhruba 300 km východne od Moskvy. Vypukol tam požiar. Čítaj ďalej
Vladimir Putin pracuje na dosiahnutí mieru, ale riešenie nepríde tak rýchlo, ako si to USA želajú, hovorca Kremľa. Čítaj ďalej
Západ by nemal ustupovať Rusku a už vôbec by nemal zmierniť sankcie týkajúce sa letectva, tvrdí ukrajinský činiteľ. Čítaj ďalej
Počas noci letelo na ukrajinské mestá a obce viac ako sto dronov, od začiatku týždňa 375, tvrdí prezident Zelenskyj. Čítaj ďalej
Donald Trump tvrdí, že Kyjev počas úvodných dní vojny nepadol do ruských rúk iba vďaka nemu. Čítaj ďalej
Návrh Vladimira Putina na trojdňové prímerie je absurdný, tvrdí americký osobitný splnomocnenec Keith Kellogg. Čítaj ďalej