Európska únia sa pripravuje na možnosť neúspešných rokovaní so Spojenými štátmi, tvrdí eurokomisár Šefčovič.
(TASR)Peking neustúpi, ak sa Washington rozhodne pokračovať v colnej vojne, zdôraznil čínsky minister zahraničia.
(TASR)Čína opäť poprela, že vedie rokovania o ukončení obchodnej vojny so Spojenými štátmi.
(TASR)Čínski činitelia bagatelizujú potenciálny vplyv obchodnej vojny s USA na ekonomiku. Predstavili podporné nástroje.
(TASR)Hromadenie zásob je reflexná reakcia na zavedenie ciel. Spoločnosti ale zisťujú, že to nie je také jednoduché.
(TASR)Niektorí americkí výrobcovia už pociťujú tlak ciel, medzi zamestnancami narastajú obavy zo straty práce.
(TASR)Colný konflikt, ktorý začal americký prezident Donald Trump, pravdepodobne spomalí ekonomiku eurozóny.
(TASR)Donald Trump údajne pozná riešenie colnej vojny, ktoré Čínu uspokojí. Čína však poprela, že by prebiehali rokovania.
(TASR)Apple plánuje vyrábať iPhony pre domáci trh iba v Indii. Výnimka na smartfóny a notebooky z Číny bude zrejme len dočasná.
(TASR)Čína odmietla Trumpovo tvrdenie, že obe strany sú v priamom kontakte v súvislosti s obchodným sporom.
(TASR)Po tom, ako v predchádzajúci deň klesla cena zlata na najnižšiu úroveň za posledný týždeň, sa opäť zotavila.
(TASR)Čínski zákazníci Boeingu odmietajú prevziať nové lietadlá, ktoré si objednali. Dôvodom sú Trumpove clá.
(TASR)Akcie na Wall Street dosiahli v stredu už druhý deň v rade solídne zisky. Trhy povzbudil zmierlivejší tón Trumpa.
(SITA)Trump očakáva, že nové clá na dovoz z Číny budú stanovené do „dvoch alebo troch týždňov“
(TASR)Koalícia 12 amerických štátov podala žalobu, v ktorej napadla clá Trumpovej administratívy.
(SITA)EÚ sa nezriekne svojich dôležitých obchodných väzieb s USA, vyhlásil eurokomisár Dombrovskis.
(TASR)USA zatiaľ nehovorili s Čínou o znížení ciel, žiadna Trumpova ponuka neexistuje, tvrdí americký minister financií.
(TASR)Iránske ministerstvo zahraničia odsúdilo nové sankcie zo strany Spojených štátov zamerané na sieť ropných firiem.
(TASR)USA znížia clá na čínsky tovar, ale v žiadnom prípade nebudú nulové, vyhlásil v utorok prezident Trump.
(TASR)Čína vyzýva Britániu a Európsku úniu, aby chránili multilaterálny obchod. Čína kritizuje americké clá.
(TASR)