SME
| TÉMA: 

20 ROKOV V EÚ

23:15
Domov
Dôležité

Štátnu cenu Alexandra Dubčeka získali na výročie vstupu Slovenska do EÚ traja laureáti. Odovzdal im ju premiér.

(TASR)
22:54
Domov

Slovensko by podľa Fica malo byť v rámci Únie aktívne a prispievať k formovaniu spoločných európskych stanovísk.

(TASR)
19:00
Domov

Vysokým mantinelom Ficovho tzv. pragmatizmu je averzia k Západu. Čo ukázalo 20 rokov v EÚ? Píše Peter Schutz.

(SME)
17:50
Domov

Aké kroky môžu zlepšiť šancu rómskych občanov na uplatnenie? pýtajú sa v komentári Rick Zednik a Mikuláš Lakatoš.

(SME)
17:49
Domov

Hlas Slovenska po vstupe do Európskej únie zosilnel a naša spoločnosť sa stala prosperujúcejšou, vyhlásila prezidentka.

(TASR)
16:55
Svet

Niekoľko stoviek občanov členských krajín Európskej únie si Bruseli pod vlajkou pripomenulo "veľké rozšírenie" z roku 2004.

(TASR)
15:21
Domov

Prínosy EÚ vníma aj KDH. Kvalita života na Slovensku sa po vstupe do Únie podľa hnutia výrazne zlepšila.

(TASR)
14:41
Domov

Pellegrini chce ako prezident robiť všetko pre to, aby Slovensko bolo plnohodnotným členom veľkej európskej rodiny.

(TASR)
14:30
Svet

Ohrozuje nás ruský imperializmus aj erózia demokracie. Experti hodnotia, aká je Únia 20 rokov od vstupu Slovenska.

(SME)
13:30
Svet

Aj ja som 1. mája 2004 oslavovala tento výnimočný európsky moment. Východ a Západ sa spojili. Píše Annalena Baerbocková.

(SME)
12:25
Domov

Slovensko podľa exprezidenta Schustera musí poznať svoje miesto vo svete, a to je podľa neho v Európskej únii.

(TASR)
11:51
Domov

Vstup do EÚ bol najvýznamnejším míľnikom v dejinách Slovenska, zhodli sa minister Blanár aj strana SaS.

(TASR)
11:00
Domov

Bratislava už dávno nie je len nevýraznou betónovou džungľou s nesplneným snom o vlastnom metre.

(SME)
10:30
Domov

Vstupom do EÚ sme si vybrali cestu prosperity a bezpečia. Rozhodli sme sa stať euroobčanmi. Píše Miroslav Gavalec.

(SME)
09:42
Domov

Slovenský integračný príbeh je podľa Jána Figeľa dodnes inšpirujúci pre mnohých doma aj v zahraničí.

(TASR)
08:30
Domov

Veľvyslankyňa EÚ v Kyjeve či hlavný hovorca európskej diplomacie. Úniou hýbu aj odborníci a odborníčky zo Slovenska.

(SME)
Koláž SME.
Zdroj TASR/SITA/SME/archív respondentov
07:30
Domov

Ani túžba po Európe nedokázala skoncovať s tradíciou, ktorú zakladal Mečiar. Píše šéfredaktorka Beata Balogová.

(SME)
19:24
Domov

Hoci Fico nikdy nepresadzoval vystúpenie Slovenska z Únie, jeho vyjadrenia k tejto možnosti priblížili 47 percent voličov Smeru.

(SME)
17:58
Ekonomika
Dôležité

Slováci po vstupe do EÚ zbohatli. Zarábajú takmer trikrát viac, rast cien z vyšších platov odkrojil len malú časť.

(Index)
12:47
Domov

Narodili sa v roku 2004, mimo EÚ teda nikdy nežili. Výhody života v Únii si napriek tomu niektorí z nich uvedomujú každý deň.

(SME)
Alžbeta Strmeňová v Belgicku, Tímea Tomlanová v Gdaňsku a Ján Lukáč v prešovskom Solivare v rámci projektu Erasmus+.
Zdroj Archívy zobrazených osôb.

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 674
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 457
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 733
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 412
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 448
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 598
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 975
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 194
SkryťZatvoriť reklamu