V Estónsku sa cez víkend zrútil ukrajinský dron
V Estónsku sa cez víkend zrútil ukrajinský dron, uviedli úrady pobaltského štátu.
Generálny riaditeľ estónskej vnútornej bezpečnostnej služby Margo Palloson uviedol, že k incidentu došlo pravdepodobne v nedeľu ráno.
„Bol to ukrajinský dron, ktorý útočil na ruské ciele. Neexistujú žiadne dôkazy, že išlo o ruský dron,“ povedal Palloson pre estónsky rozhlas ERR. Podľa rozhlasových správ išlo o prvý takýto incident v krajine.
Kyjev v sobotu večer útočil na ropný a plynový terminál v ruskom meste Ust-Luga neďaleko estónskej hranice. Palloson vysvetlil, že v pondelok našiel farmár v estónskom okrese Tartu trosky bojového dronu na poli a jasne viditeľný kráter po výbuchu.
Dron bolo pravdepodobne nesprávne navigovaný pôsobením ruských elektronických zariadení, uvádza DPA. Nie je jasné, či priletel z lotyšského alebo ruského vzdušného priestoru.
Estónsky minister obrany Hanno Pevkur povedal, že dron zasiahol Estónsko, pretože Rusko pokračuje vo vojne proti Ukrajine a Kyjev sa bráni. (TASR)
Ďalšie príspevky na tému: Vojna na Ukrajine
Ukrajinský minister zahraničia Sybiha označil stretnutie Zelenského s Putinom v Moskve za neprijateľné. Čítaj ďalej
Putin vyhlásil, že zatiaľ nepočul o filme Čarodejník z Kremľa, v ktorom ho stvárňuje britský herec Jude Law. Čítaj ďalej
Európski lídri a prezident Zelenskyj budú telefonovať s Trumpom po štvrtkovom samite koalície ochotných v Paríži. Čítaj ďalej
Americkí vojaci zostanú v Poľsku a môže ich byť ešte viac, vyhlásil Trump počas stretnutia s prezidentom Nawrockim. Čítaj ďalej
Ruský prezident Putin pripúšťa prijateľné riešenie vojny na Ukrajine, ak „zvíťazí zdravý rozum“. Čítaj ďalej
Ukrajinský prezident Zelenskyj dúfa, že zajtra bude hovoriť s Trumpom o sankciách proti Rusku. Čítaj ďalej
Ruský prezident Putin je pripravený zorganizovať stretnutie so Zelenským v Moskve. Čítaj ďalej
Ukrajinská spoločnosť začne v Dánsku vyrábať palivo pre rakety s dlhým doletom. Čítaj ďalej