SBU zadržala tínedžerov podozrivých z plánovania sabotáží na príkaz Ruska
Ukrajinská bezpečnostná služba zadržala sedem osôb podozrivých z plánovania sabotážnych útokov v mene Ruska.
Medzi zadržanými osobami je 14-ročné dievča, ktoré je podozrivé z prípravy výbušnín s cieľom zabiť ukrajinského vojaka. Dvoch 14-ročných chlapcov SBU obvinila z pokusu vyhodiť do vzduchu policajné auto.
SBU vo svojom vyhlásení uviedla, že „odhalila ďalších sedem ruských agentov, ktorí pripravovali teroristické útoky proti ukrajinskej armáde a príslušníkom bezpečnostných služieb“.
„Páchateľov verbovali okupanti prostredníctvom kanálov na Telegrame, kde im ponúkali rýchly zárobok,“ dodala SBU. Všetci zadržaní sú podozriví z plánovania útokov na vojakov a príslušníkov bezpečnostných služieb pomocou výbušnín.
Hrozí im väzenský trest vo výške 12 rokov až doživotie. (TASR)
Ďalšie príspevky na tému: Vojna na Ukrajine
USA schválili predaj zbraní za 322 miliónov dolárov na posilnenie ukrajinskej protivzdušnej obrany a obrnených vozidiel. Čítaj ďalej
Rusko a Ukrajina uskutočnili ďalšiu výmenu zajatcov v rámci dohody z predošlého rokovania v Istanbule. Čítaj ďalej
Rusko navrhlo Ukrajine krátkodobé prestávky v bojoch s cieľom vyzdvihnúť zranených vojakov a telá padlých. Čítaj ďalej
Tretie kolo priamych rokovaní Ukrajiny a Ruska v Istanbule sa skončilo po približne hodine a pol. Čítaj ďalej
V Istanbule sa začalo tretie kolo mierových rokovaní medzi Ruskom a Ukrajinou. Čítaj ďalej
Ukrajinský prezident Zelenskyj po kritike sľúbil obnoviť nezávislosť protikorupčných agentúr. Čítaj ďalej
Ukrajinci rokovali o možnosti stretnutia štyroch prezidentov, uviedol šéf kancelárie prezidenta Andrij Jermak. Čítaj ďalej
Jedným z kľúčových pilierov, ktoré Zelenského držia pri moci, je okrem étosu lídra západná perspektíva, píše Peter Tkačenko.
(SME)