Rusko v noci zneškodnilo desiatky ukrajinských dronov
Ruské protivzdušné jednotky zostrelili v noc desiatky ukrajinských dronov, uviedli tamojší predstavitelia.
Gubernátor Leningradskej oblasti Alexandr Drozdenko na platforme Telegram oznámil, že došlo k zneškodneniu dvoch dronov neďaleko Petrohradu. Upresnil, že neboli hlásené žiadne zranenia či škody. Prevádzka na petrohradskom letisku Pulkovo sa však na istý čas pozastavila.
Zostrelenie troch dronov hlásili tiež v Smolenskej oblasti a niekoľko bezpilotných lietadiel zlikvidovali aj vo Voronežskej oblasti.
Ruské ministerstvo obrany oznámilo, že v priebehu troch hodín zneškodnilo celkovo približne 42 dronov, z toho 37 z nich v Belgorodskej, Brianskej a Kurskej oblasti neďaleko Ukrajiny. Reuters pripomína, že Kyjev čoraz častejšie nasadzuje drony pri útokoch na vzdialené ciele na ruskom území.
Moskva tiež zintenzívnila dronové útoky na ukrajinské mestá, pričom v noci na štvrtok použila proti Kyjevu rekordných 539 dronov a 11 rakiet, uviedli ukrajinské ozbrojené sily podľa Reuters.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj povedal, že armáda Kyjeva pri útoku úspešne nasadila drony zamerané na zostrelenie ruských bezpilotných lietadiel.
V piatok vydal Zelenskyj pokyny na výrobu väčšieho počtu týchto dronov a na výcvik pilotov potrebných na ich obsluhu, píše DPA. (TASR)
Ďalšie príspevky na tému: Vojna na Ukrajine
Rusko a Ukrajina v noci pokračovali vo vzájomných vzdušných útokoch. Kyjev hlási zásah ruskej leteckej základne. Čítaj ďalej
Americký prezident Trump vyjadril nespokojnosť s telefonátom s Putinom ohľadom vojny na Ukrajine. Čítaj ďalej
Obnovenie dodávok elektriny do Záporožskej elektrárne potvrdila aj agentúra pre atómovú energiu. Čítaj ďalej
Dodávky elektriny do Záporožskej jadrovej elektrárne boli obnovené, tvrdí ruská správa okupovanej elektrárne. Čítaj ďalej
Putin sa rozhoduje vždy sám, tvrdí ruský exprezident Medvedev. Šéf Kremľa dáva na vlastné skúsenosti a zásady.
(TASR)Trump hovoril o Ukrajine aj s talianskou premiérkou Meloniovou, podľa CNN telefonoval aj s prezidentom Macronom. Čítaj ďalej
Slovensko opäť na úrovni veľvyslancov štátov Únie zablokovalo prijatie 18. balíka sankcií proti Rusku. Čítaj ďalej
Britské vojenské námorníctvo sprevádzalo ruskú ponorku pri plavbe cez Lamanšský prieliv smerom na západ. Čítaj ďalej