Putin za zatvorenými dverami nariadil podnikom, aby sa pripravili na dlhotrvajúcu vojnu
Ruský prezident Putin za zatvorenými dverami nariadil podnikom, aby sa pripravili na dlhotrvajúcu vojnu.
Svedčí o tom štvrtkové stretnutie s predstaviteľmi výrobných spoločností, ktorým nariadil, aby sa pripravili na dlhotrvajúcu vojnu. Upozornil na to americký Inštitút pre štúdium vojny.
Putin na spomenutom stretnutí priamo vyzval podnikateľov, aby neboli „naivní“ a „pripravovali sa na dlhú vojnu“, pričom naznačil, že mierové rokovania sú dlhý a náročný proces.
„Kremeľ pokračuje v ospravedlňovaní vojny a presadzuje myšlienku, že investície do zdĺhavej vojny by mali priniesť návratnosť vo forme územných a bezpečnostných ústupkov v prospech Ruska. Takáto rétorika znamená, že Moskva nemá záujem vojnu ukončiť, ale iba vyhrať za svojich podmienok,“ poznamenávajú analytici.
Loading
...
Podľa správy analytikov šéf Kremľa v dohľadnom čase neočakáva zrušenie sankcií voči Rusku. Experti tiež poukázali na najnovšie vyhlásenia Kremľa o tom, aké náročné budú mierové rokovania, a tiež na spochybňovanie legitimity ukrajinskej strany.
„Vyhlásenia Putina a ďalších predstaviteľov Kremľa z ostatných dní a týždňov, ktoré zachovávajú naratívy o zložitosti rokovaní, nelegitímnosti ukrajinských predstaviteľov a rozdieloch medzi USA a Európou, posilňujú posolstvo, že Rusko očakáva dlhotrvajúcu vojnu na Ukrajine a mier len za ruských podmienok,“ uvádza Inštitút pre štúdium vojny. (SITA)
Ďalšie príspevky na tému: Vojna na Ukrajine
Zelenskyj a britský premiér Starmer telefonovali o pomoci Ukrajine a pripravovanej schôdzke koalície ochotných. Čítaj ďalej
Minister Takáč vyjadril znepokojenie nad návrhom Európskej komisie na navýšenie colných kvót z Ukrajiny. Čítaj ďalej
Kolaps dopravy na ruských letiskách pre útok ukrajinských dronov znamenal meškanie takmer dvetisíc letov. Čítaj ďalej
Holandsko nasadí na jeseň svoje stíhačky na ochranu trás dodávok pomoci na Ukrajinu. Čítaj ďalej
Ukrajinská armáda tvrdí, že v noci zasiahla chemický závod v ruskej Moskovskej oblasti. Čítaj ďalej
Niekoľko desiatok zranených a mŕtvych si vyžiadali nálety dronov, ktoré Rusko počas noci vyslalo na Charkov. Čítaj ďalej
Ruský minister dopravy Starovojt po svojom odvolaní spáchal samovraždu, úrady ju potvrdili.
(ČTK)Ruské útoky zasiahli dve náborové strediská a utrpeli pri tom zranenia štyri osoby, uviedla ukrajinská armáda. Čítaj ďalej