Pokiaľ Západ dodá jadrové zbrane Kyjevu, môže sa to považovať za útok, tvrdí Kremeľ
Pokiaľ Západ dodá Ukrajine jadrové zbrane, môžeme to považovať za útok a vytvorenie priestoru na jadrovú odpoveď, tvrdí Kremeľ.
Uviedol to podpredseda Rady bezpečnosti Ruskej federácie Dmitrij Medvedev. Informuje o tom agentúra Reuters.
Niektorí nemenovaní západní predstavitelia podotkli, že americký prezident Joe Biden by mohol poskytnúť Ukrajine jadrové zbrane, hoci existujú obavy z dôsledkov tohto rozhodnutia, uviedol minulý týždeň denník New York Times.
"Americkí politici a novinári vážne diskutujú o dôsledkoch odovzdania jadrových zbraní Kyjevu," podotkol bývalý ruský prezident Medvedev na platforme Telegram.
Zdôraznil preto, že už zvažovanie takéhoto presunu zbraní by sa mohlo považovať za prípravu na jadrovú vojnu proti Rusku, píše Reuters.
"Skutočné odovzdanie takýchto zbraní sa môže rovnať útoku na našu krajinu," vyhlásil Medvedev na základe aktualizovanej ruskej jadrovej doktríny. (TASR)
Ďalšie príspevky na tému: Vojna na Ukrajine
Vydieranie, ukrajinské víťazstvo, nádej a Európa mimo hry. Čo vieme o nerastnej dohode medzi USA a Ukrajinou.
(SME)Trumpova administratíva upovedomila Kongres o zámere povoliť Ukrajine nákup vojenského materiálu z USA. Čítaj ďalej
Sybiha označil dohodu o nerastných surovinách za dôležitý míľnik v partnerstve medzi Ukrajinou a USA. Čítaj ďalej
Trump očakáva, že dohoda o nerastoch s Ukrajinou môže USA priniesť príjmy vo výške viac ako 350 miliárd dolárov. Čítaj ďalej
Dve osoby prišli o život a ďalších päť utrpelo zranenia pri rozsiahlom ruskom dronovom útoku na mesto Odesa. Čítaj ďalej
Spojené štáty a Ukrajina podpísali dohodu o nerastných surovinách. Čítaj ďalej
V Moskve sa bude 20. septembra konať hudobná súťaž s názvom Intervízia, je ruským rivalom medzinárodnej Eurovízie. Čítaj ďalej
Ukrajinský rabín piesňou nabáda Trumpa bojovať v mene dobra a pomôcť Ukrajine dosiahnuť spravodlivý a trvalý mier.