Ukrajina: Rusko podniklo ďalší raketový útok na Kyjev
Rusko tento mesiac už piatykrát podniklo raketový útok na ukrajinské hlavné mesto Kyjev.
Ukrajinské ozbrojené sily uviedli, že podľa počiatočných správ bola protivzdušná obrana Kyjeva pri odrazení útoku úspešná.
Raketový úder na ukrajinskú metropolu prišiel po dronovom útoku, ktorý Rusko podniklo ešte v pondelok neskoro večer. Vojenská správa Kyjeva uviedla, že k škodám ani zraneniam nedošlo ani pri jednom z útokov.
Armáda spresnila, že Rusko útočilo riadenými strelami. Svedkovia v utorok skoro ráno počuli explózie, ktoré zneli ako zásah protivzdušnej obrany na predmestiach Kyjeva.
V ukrajinskej metropole tento mesiac vyhlásili letecký poplach už 41-krát, uviedla armáda. (TASR)
Ďalšie príspevky na tému: Vojna na Ukrajine
Ukrajinské drony v noci útočili na juh a juhozápad Ruska. Najvážnejšie škody spôsobili v Novorossijsku. Čítaj ďalej
Rusko vykonalo dronový útok na mesto Charkov, zranenia utrpelo takmer 50 ľudí. Čítaj ďalej
Ukrajinský dronový útok v Doneckej oblasti zranil osem hasičov, tvrdí ruské ministerstvo pre mimoriadne situácie. Čítaj ďalej
USA schválili dohodu s Ukrajinou o výcviku a vybavení pre stíhačky F-16, ktorých dodávky schválil bývalý prezident Joe Biden. Čítaj ďalej
USA ustupujú zo svojej účasti na mierových rokovaniach medzi Ruskom a Ukrajinou s cieľom ukončiť vojnu, no nesťahujú sa úplne. Čítaj ďalej
Ukrajinská armáda zajala viacerých občanov Toga, ktorí bojovali na Ukrajine na strane ruskej armády. Čítaj ďalej
Ruská ekonomika sa v prvom kvartáli rekordne spomalila. Hrubý domáci produkt krajiny stúpol len o 1,7 percenta.
(SITA)Americkí republikáni už chystajú kladivo na Rusko a jeho spojencov. Môže dopadnúť aj na Slovensko.
(SME)