V Rusku vyhlásili za nežiaducu organizáciu Poslanci mierového Ruska
V Rusku vyhlásili za nežiaducu organizáciu Poslanci mierového Ruska. Založili ju v Berlíne ruskí regionálni a miestni politici.
Ruská generálna prokuratúra toto rozhodnutie zdôvodnila tým, že zástupcovia organizácie sa v Nemecku zúčastňujú na podujatiach s „protiruským zameraním“, na ktorých šíria „zavádzajúce informácie o činnosti ruských štátnych orgánov a podporujú extrémistické organizácie".
Mimovládna organizácia Poslanci mierového Ruska vznikla v októbri 2023. Jej prvý kongres sa konal v Berlíne. Členmi združenia je podľa jeho informácií 74 nezávislých regionálnych a komunálnych poslancov, z ktorých mnohí odišli do exilu.
Na jeho stránke sa píše, že režim prezidenta Vladimira Putina považujú za zločinecký, odsudzujú vojenskú agresiu Ruska voči Ukrajine a zasadzujú sa za demokratický vývoj v Rusku a decentralizáciu moci.
Organizácia opakovane kritizuje zákon o nežiaducich organizáciách platný v Rusku, ktorý podľa nej nespĺňa právne zásady, pretože nie je jasné, na základe čoho je nejaký čin klasifikovaný ako nežiaduci.
Od začiatku vojny na Ukrajine vyhlásili v Rusku mnohé inštitúcie za nežiaduce organizácie, čo sa rovná ich zákazu (TASR)
Ďalšie príspevky na tému: Vojna na Ukrajine
Sybiha označil dohodu o nerastných surovinách za dôležitý míľnik v partnerstve medzi Ukrajinou a USA. Čítaj ďalej
Trump očakáva, že dohoda o nerastoch s Ukrajinou môže USA priniesť príjmy vo výške viac ako 350 miliárd dolárov. Čítaj ďalej
Dve osoby prišli o život a ďalších päť utrpelo zranenia pri rozsiahlom ruskom dronovom útoku na mesto Odesa. Čítaj ďalej
Spojené štáty a Ukrajina podpísali dohodu o nerastných surovinách. Čítaj ďalej
V Moskve sa bude 20. septembra konať hudobná súťaž s názvom Intervízia, je ruským rivalom medzinárodnej Eurovízie. Čítaj ďalej
Ukrajinský rabín piesňou nabáda Trumpa bojovať v mene dobra a pomôcť Ukrajine dosiahnuť spravodlivý a trvalý mier.
EÚ podľa Kallasovej pripravuje plán B na zachovanie sankcií Rusku v prípade, že USA upustia od mierových rokovaní. Čítaj ďalej
Estónsko dostalo šesť amerických salvových raketometov, ide o jeden z najväčších nákupov zbraní v krajine. Čítaj ďalej