Vojenské továrne na Ukrajine budú legitímnym cieľom ruskej armády
Vojenské továrne na Ukrajine budú cieľom ruskej armády, vyhlásilo ruské ministerstvo zahraničných vecí.
Týka sa to aj prevádzky na výrobu munície, ktorú na Ukrajine vybuduje nemecká zbrojárska spoločnosť Rheinmetall. Tá v júli oznámila, že od ukrajinskej vlády dostala oficiálnu objednávku na výstavbu továrne na muníciu. Výroba munície sa má začať do 24 mesiacov.
"V tejto súvislosti opakujeme, že akékoľvek továrne na Ukrajine sú legitímnym cieľom ruských ozbrojených síl. Akékoľvek vojenské továrne," zdôraznil zástupca hovorkyne ruského ministerstva zahraničných vecí Andrej Nastasin.
Spoločnosť Rheinmetall 24. júla potvrdila, že začala s realizáciou projektu muničnej továrne na Ukrajine. Očakáva sa, že každý rok vyprodukuje viac než milión kusov delostreleckej munície.
Výroba bude zameraná na najviac žiadanú muníciu kalibru 155 mm, ktorá je štandardom v západných krajinách. Vyrábať však plánujú aj iné druhy munície.
Najväčšia nemecká zbrojovka patrí k najdôležitejším dodávateľom zbraní pre Ukrajinu. Spoločnosť už Kyjevu v minulosti dodala tanky, systémy protivzdušnej obrany a na západe Ukrajiny prevádzkuje továreň na výrobu obrnených bojových vozidiel. (TASR)
Ďalšie príspevky na tému: Vojna na Ukrajine
Vydieranie, ukrajinské víťazstvo, nádej a Európa mimo hry. Čo vieme o nerastnej dohode medzi USA a Ukrajinou.
(SME)Trumpova administratíva upovedomila Kongres o zámere povoliť Ukrajine nákup vojenského materiálu z USA. Čítaj ďalej
Sybiha označil dohodu o nerastných surovinách za dôležitý míľnik v partnerstve medzi Ukrajinou a USA. Čítaj ďalej
Trump očakáva, že dohoda o nerastoch s Ukrajinou môže USA priniesť príjmy vo výške viac ako 350 miliárd dolárov. Čítaj ďalej
Dve osoby prišli o život a ďalších päť utrpelo zranenia pri rozsiahlom ruskom dronovom útoku na mesto Odesa. Čítaj ďalej
Spojené štáty a Ukrajina podpísali dohodu o nerastných surovinách. Čítaj ďalej
V Moskve sa bude 20. septembra konať hudobná súťaž s názvom Intervízia, je ruským rivalom medzinárodnej Eurovízie. Čítaj ďalej
Ukrajinský rabín piesňou nabáda Trumpa bojovať v mene dobra a pomôcť Ukrajine dosiahnuť spravodlivý a trvalý mier.