Ruská armáda využíva najmň protivzdušné systémy s krátkym dosahom
Úsilie o zničenie pozemných systémov protivzdušnej obrany protivníka je naďalej jednou z najdôležitejších úloh pre bojujúce strany na Ukrajine, píše v dennej správe o vojne britské ministerstvo obrany.
Ruskej strane sa osvedčil raketový systém SA-15 Tor s plochou dráhou letu s krátkym až stredným dosahom. S maximálnym dosahom 15 km je SA-15 určený na ochranu prednej línie pozemných vojsk a zostreľovanie ukrajinských dronov.
Ďalšie systémy s krátkym doletom typu SA-22 Pantsir zvyčajne chránia veliteľské uzly, systémy s dlhším dosahom dohliadajú na letecké základne.
Britský rezort obrany dodáva, že kľúčovým parametrom protivzdušnej obrany je kvalitne vycvičená posádka. Okupanti zvyknú poveriť obsluhu systémov trojčlenným tímom, ktorý má povinnosť byť v nepretržitej pohotovosti, čo si vyžaduje vysokú mieru disciplíny a odolnosti.
Loading
...
Ďalšie príspevky na tému: Vojna na Ukrajine
EÚ pripravuje 17. balík sankcií voči Rusku. Dúfa, že úsilie skoordinuje s USA, uviedol šéf francúzskej diplomacie. Čítaj ďalej
Za „skutočne vyváženú“ a spravodlivú považuje dohodu o nerastných surovinách prezident Zelenskyj. Čítaj ďalej
Zelenskyj uvalil sankcie na Oleksija Arestoviča, ktorý bol poradcom šéfa prezidentskej kancelárie. Čítaj ďalej
Vydieranie, ukrajinské víťazstvo, nádej a Európa mimo hry. Čo vieme o nerastnej dohode medzi USA a Ukrajinou.
(SME)Trumpova administratíva upovedomila Kongres o zámere povoliť Ukrajine nákup vojenského materiálu z USA. Čítaj ďalej
Sybiha označil dohodu o nerastných surovinách za dôležitý míľnik v partnerstve medzi Ukrajinou a USA. Čítaj ďalej
Trump očakáva, že dohoda o nerastoch s Ukrajinou môže USA priniesť príjmy vo výške viac ako 350 miliárd dolárov. Čítaj ďalej
Dve osoby prišli o život a ďalších päť utrpelo zranenia pri rozsiahlom ruskom dronovom útoku na mesto Odesa. Čítaj ďalej