Rusko zadržalo muža podozrivého zo sabotáže
Rusko zadržalo muža podozrivého zo sabotáže na vojenské zariadenia a železničnú trať. Muža s rusko-talianskym občianstvom údajne naverbovala ukrajinská vojenská rozviedka.
Podľa ruskej Federálnej bezpečnostnej služby je zodpovedný za vykoľajenie 19 vozňov nákladného vlaku začiatkom novembra v Riazanskej oblasti juhovýchodne od Moskvy.
Služba uviedla, že osoba narodená v roku 1988 "umiestnila na železničnú trať podomácky vyrobené výbušné zariadenia". Podľa FSB je zodpovedný aj za predchádzajúci útok na letisko v rovnakom regióne.
Ruskí vyšetrovatelia tvrdia, že muž sa vo februári priznal, že ho naverbovala ukrajinská vojenská rozviedka. V Lotyšsku mal absolvovať výcvik s príslušníkmi lotyšských tajných služieb a potom sa o mesiac neskôr vrátil do Riazane.
Vo vyhlásení FSB sa uvádza, že pri domovej prehliadke našli materiál na výrobu výbušnín a podomácky vyrobené zariadenia. (TASR)
Ďalšie príspevky na tému: Vojna na Ukrajine
Zelenskyj uvalil sankcie na Oleksija Arestoviča, ktorý bol poradcom šéfa prezidentskej kancelárie. Čítaj ďalej
Vydieranie, ukrajinské víťazstvo, nádej a Európa mimo hry. Čo vieme o nerastnej dohode medzi USA a Ukrajinou.
(SME)Trumpova administratíva upovedomila Kongres o zámere povoliť Ukrajine nákup vojenského materiálu z USA. Čítaj ďalej
Sybiha označil dohodu o nerastných surovinách za dôležitý míľnik v partnerstve medzi Ukrajinou a USA. Čítaj ďalej
Trump očakáva, že dohoda o nerastoch s Ukrajinou môže USA priniesť príjmy vo výške viac ako 350 miliárd dolárov. Čítaj ďalej
Dve osoby prišli o život a ďalších päť utrpelo zranenia pri rozsiahlom ruskom dronovom útoku na mesto Odesa. Čítaj ďalej
Spojené štáty a Ukrajina podpísali dohodu o nerastných surovinách. Čítaj ďalej
V Moskve sa bude 20. septembra konať hudobná súťaž s názvom Intervízia, je ruským rivalom medzinárodnej Eurovízie. Čítaj ďalej