Ruská burza SPB poprela podanie návrhu na vyhlásenie konkurzu
Druhá najväčšia burza v Rusku SPB Exchange poprela správy, že podala návrh na vyhlásenie konkurzu. Pred niekoľkými týždňami ju pritom tvrdo zasiahli americké sankcie, ktoré spôsobili zastavenie obchodovania.
Podľa Reuters, z podaní na arbitrážny vyplýva, že burza zrejme vyhlásila bankrot. "Burza SPB nepredložila dokumenty na vyhlásenie konkurzu," uviedla tlačová služba burzy. "Burza SPB má stabilnú finančnú situáciu a neexistujú žiadne známky bankrotu."
Na začiatku obchodovania, ktoré sa špecializuje na zahraničné akcie, v pondelok akcie SPB klesli na moskovskej burze až o 35 percent.
Tento pokles bol primárne vyvolaný správami o konkurznom konaní. Napriek tomuto prudkému poklesu akcie v priebehu dňa preukázali odolnosť a podarilo sa im získať späť časť svojej hodnoty. Do 10.30 h moskovského času sa ich straty znížili na 7,4 percenta.
Podľa analytikov pondelkové dramatické kolísanie akcií burzy SPB slúži ako pripomienka nepredvídateľnosti finančných trhov a ďalekosiahlych vplyvov globálnych politických rozhodnutí. (TASR)
Ďalšie príspevky na tému: Vojna na Ukrajine
Indický minister obrany Singh zmenil plány, osláv konca druhej svetovej vojny v Moskve sa nezúčastní. Čítaj ďalej
Moskva počas útokov na čiernomorský prístav Novorossijsk prišla o bojové lietadlo Su-30, uviedli Rusi aj Ukrajinci. Čítaj ďalej
Ukrajina dostala povolenie vyvážať viac elektriny do EÚ, obchoduje so všetkými susednými európskymi krajinami.
(SITA)Srbského prezidenta prijali v nemocnici v Belehrade. Vučič náhle ochorel počas návštevy USA, píše denník Blic.
(SME, TASR)Rusko obvinilo Zelenského z ohrozenia bezpečnosti osláv druhej svetovej vojny 9. mája v Moskve. Čítaj ďalej
Vojna na Ukrajine prispela v Rusku k rozvoju technologických inovácií, vyhlásil ruský premiér Michail Mišustin. Čítaj ďalej
Ukrajinskí vojaci sa zúčastnia na prehliadke v Londýne pri 80. výročí ukončenia druhej svetovej vojny v Európe. Čítaj ďalej
Ukrajina varovala politikov, ktorí sa chystajú na oslavy do Moskvy, že za ich bezpečnosť neručí.
(ČTK, SITA)