Generálmajora ukrajinskej SBU odsúdili za vlastizradu na dvanásť rokov
Generálmajora Ukrajinskej bezpečnostnej služby odsúdili na dvanásť rokov väzenia za vlastizradu. Rozsudok proti nemu ešte nie je právoplatný. Šajtanov zhromažďoval informácie a odovzdával ich Rusku.
Špionáž pre Rusko robil 30 rokov a ruským bezpečnostným službám tiež pomáhal hľadať dvojitých agentov v ukrajinských tajných službách. Šajtanov údajne tiež verboval nájomných zabijakov pre útok na veliteľa čečenského práporu bojujúceho na Ukrajine.
Tohto dôstojníka zatkli v apríli 2020 na základe "nevyvrátiteľných dôkazov", že plánoval "teroristické činy" v záujme agresorského štátu (Ruska) na Ukrajine výmenou za 200-tisíc dolárov a ruský pas.
Ukrajina bojuje proti ruským inváznym silám už vyše 17 mesiacov, ale na východe svojho územia vedie boje proti separatistom podporovaným Moskvou už od jari 2014. (TASR)
Ďalšie príspevky na tému: Vojna na Ukrajine
Trumpova administratíva upovedomila Kongres o zámere povoliť Ukrajine nákup vojenského materiálu z USA. Čítaj ďalej
Sybiha označil dohodu o nerastných surovinách za dôležitý míľnik v partnerstve medzi Ukrajinou a USA. Čítaj ďalej
Trump očakáva, že dohoda o nerastoch s Ukrajinou môže USA priniesť príjmy vo výške viac ako 350 miliárd dolárov. Čítaj ďalej
Dve osoby prišli o život a ďalších päť utrpelo zranenia pri rozsiahlom ruskom dronovom útoku na mesto Odesa. Čítaj ďalej
Spojené štáty a Ukrajina podpísali dohodu o nerastných surovinách. Čítaj ďalej
V Moskve sa bude 20. septembra konať hudobná súťaž s názvom Intervízia, je ruským rivalom medzinárodnej Eurovízie. Čítaj ďalej
Ukrajinský rabín piesňou nabáda Trumpa bojovať v mene dobra a pomôcť Ukrajine dosiahnuť spravodlivý a trvalý mier.
EÚ podľa Kallasovej pripravuje plán B na zachovanie sankcií Rusku v prípade, že USA upustia od mierových rokovaní. Čítaj ďalej