Ukrajina začala so Spojeným kráľovstvom konzultácie o bezpečnostných zárukách
Ukrajina začala rokovať so Spojeným kráľovstvom o bilaterálnej dohode o bezpečnostných záväzkoch. Rokovanie prebieha na pracovnej úrovni, informoval šéf kancelárie ukrajinského rezidenta Andrij Jermak.
Základom pre vypracovanie príslušných bilaterálnych dohôd je Spoločné vyhlásenie o podpore Ukrajine, pripomenul Jermak. Tiež uviedol, že cieľom Ukrajiny "je mať prvé takéto dohody do konca roka".
Spojené kráľovstvo podľa Jermaka prejavovalo svoje líderstvo a slúžilo ako príklad pri prijímaní a implementácii "tých najodvážnejších rozhodnutí na podporu Ukrajiny.
"Ukrajinci veľmi oceňujú už poskytnutú pomoc a veríme v ďalšie posilňovanie nášho strategického partnerstva," povedal Jermak. (TASR)
Ďalšie príspevky na tému: Vojna na Ukrajine
Trumpova administratíva upovedomila Kongres o zámere povoliť Ukrajine nákup vojenského materiálu z USA. Čítaj ďalej
Sybiha označil dohodu o nerastných surovinách za dôležitý míľnik v partnerstve medzi Ukrajinou a USA. Čítaj ďalej
Trump očakáva, že dohoda o nerastoch s Ukrajinou môže USA priniesť príjmy vo výške viac ako 350 miliárd dolárov. Čítaj ďalej
Dve osoby prišli o život a ďalších päť utrpelo zranenia pri rozsiahlom ruskom dronovom útoku na mesto Odesa. Čítaj ďalej
Spojené štáty a Ukrajina podpísali dohodu o nerastných surovinách. Čítaj ďalej
V Moskve sa bude 20. septembra konať hudobná súťaž s názvom Intervízia, je ruským rivalom medzinárodnej Eurovízie. Čítaj ďalej
Ukrajinský rabín piesňou nabáda Trumpa bojovať v mene dobra a pomôcť Ukrajine dosiahnuť spravodlivý a trvalý mier.
EÚ podľa Kallasovej pripravuje plán B na zachovanie sankcií Rusku v prípade, že USA upustia od mierových rokovaní. Čítaj ďalej