SME
  1. SME Minúta
  2. Svet
  3. Poľsko zadržalo ďalšieho člena ruskej špionážnej siete
10. 7. 2023
|
10:12
|
Svet

Poľsko zadržalo ďalšieho člena ruskej špionážnej siete

Poľské bezpečnostné sily zadržali ukrajinského občana pre podozrenie zo špionáže pre Rusko, informovala o tom tlačová agentúra PAP. Ide už o 15. zatknutie súvisiace s údajnou špionážnou sieťou operujúcou v Poľsku.

Ukrajinec evidentne robil výzvednú činnosť okolo kritickej infraštruktúry vrátane vojenských zariadení a prístavov.

O zatknutí, ktoré je ďalším z výsledkov vyšetrovania, informoval na Twitteri poľský minister vnútra Mariusz Kamiňski.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ako píše tlačová agentúra Reuters, Poľsko je zhromažďovacím centrom vojenských zásob pre Ukrajinu, a preto je dôležitým terčom ruských špiónov. Poľsko obviňuje Moskvu, že sa ho pokúša destabilizovať.

"Domáca bezpečnostná agentúra zadržala ďalšieho člena špionážnej siete pracujúcej pre ruské tajné služby," uviedol minister Kamiňski v tvíte. "Podozrivý sledoval vojenské zariadenia a námorné prístavy. Rusi mu pravidelne platili," dodal.

Ruské veľvyslanectvo vo Varšave zatiaľ neodpovedalo na e-mailovú žiadosť o vyjadrenie, informoval Reuters.

(TASR)
SkryťVypnúť reklamu

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Ďalšie príspevky na tému: Vojna na Ukrajine

11:17
Svet

Putin pravdepodobne presunul svoju bezprostrednú pozornosť vo vojne na Ukrajine na krátkodobejšie ciele. Čítaj ďalej

10:53
Ekonomika

 Po marcovom zvýšení o vyše desatinu Ukrajina minulý mesiac znížila dovoz elektrickej energie o takmer tretinu. Čítaj ďalej

07:50
Svet
Dôležité

Pri ruských dronových útokoch na Záporožie utrpelo podľa najnovšej bilancie zranenia 29 ľudí. Čítaj ďalej

Zdroj TASR/AP
06:10
Svet
Dôležité

Viceprezident USA Vance a minister zahraničia Rubio neočakávajú skorý koniec vojny na Ukrajine Čítaj ďalej

03:22
Svet

Ruský dronový útok, ku ktorému došlo vo štvrtok neskoro večer, spôsobil požiar niekoľkých budov v meste Záporožie. Čítaj ďalej

Zdroj TASR/AP
01:16
Svet

Trump vymenoval novú najvyššie postavenú diplomatickú predstaviteľku USA na veľvyslanectve v Kyjeve. Čítaj ďalej

00:22
Svet

Ukrajina zamedzila pokusu o zavraždenie prominentného aktivistu, právnika a videoblogera Serhija Sternenka. Čítaj ďalej

22:29
Svet

EÚ pripravuje 17. balík sankcií voči Rusku. Dúfa, že úsilie skoordinuje s USA, uviedol šéf francúzskej diplomacie. Čítaj ďalej

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  2. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  3. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  4. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  5. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  7. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  1. Toto je Balkán? Roky prehliadané Albánsko prekvapuje
  2. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  3. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  4. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  5. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  6. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  8. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  1. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 822
  2. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 5 250
  3. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 903
  4. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 801
  5. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 3 367
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 2 333
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 201
  8. Toto je Balkán? Roky prehliadané Albánsko prekvapuje 1 995
SkryťZatvoriť reklamu