Biden odkázal Američanom, že sa cíti dobre
Biden odkázal Američanom, že sa i napriek svojmu pokročilému veku cíti dobre, a upozornil na nebezpečenstvo, ktoré pre americkú demokraciu predstavuje exprezident USA Donald Trump.
"Cítim sa dobre, som nadšený z perspektívy" byť druhé funkčné obdobie vo funkcii prezidenta, povedal šéf Bieleho domu, ktorý svoju opätovnú kandidatúru oznámil v utorok.
V prezidentských voľbách, ktoré sa uskutočnia budúci rok v novembri, by Biden mohol opäť čeliť Trumpovi, ktorý je podľa prieskumov favoritom na republikánsku nomináciu.

Biden (80) je historicky najstarším prezidentom USA, na konci prípadného druhého funkčného obdobia by mal 86 rokov. Podľa prieskumu uskutočneného ešte pred oznámením jeho kandidatúry si približne polovica amerických demokratických voličov myslí, že súčasný šéf Bieleho domu by sa nemal v budúcoročných voľbách uchádzať o znovuzvolenie najmä pre svoj pokročilý vek.
Biden na tlačovej konferencii v Bielom dome uviedol, že rešpektuje ľudí, ktorí spochybňujú, či je vhodným kandidátom na veľmi namáhavú prácu prezidenta. Podľa jeho slov však ľudia uvidia volebný súboj a posúdia, "či na to má alebo nemá".
Na otázku, či si myslí, že iba on znovu dokáže poraziť Trumpa, odpovedal: "Možno nie som jediný, ale poznám ho dobre a viem, aké nebezpečenstvo predstavuje pre našu demokraciu." (TASR)
Ďalšie príspevky z rubriky: Svet
Dve osoby prišli o život a ďalších päť utrpelo zranenia pri rozsiahlom ruskom dronovom útoku na mesto Odesa. Čítaj ďalej
Talianska vláda chce, aby rodičia schvaľovali deťom účasť na hodinách sexuálnej výchovy.
(TASR)Vláda Konžskej demokratickej republiky vyzvala Senát, aby vydal exprezidenta Kabilu na trestné stíhanie.
(TASR)Spojené štáty a Ukrajina podpísali dohodu o nerastných surovinách. Čítaj ďalej
Trump pohrozil žalobou renomovanému denníku New York Times. Prezident je presvedčený, že noviny o ňom klamali.
(TASR)V Moskve sa bude 20. septembra konať hudobná súťaž s názvom Intervízia, je ruským rivalom medzinárodnej Eurovízie. Čítaj ďalej
Hasičom sa po 11 dňoch podarilo uhasiť lesný požiar v Biebrzanskom národnom parku na severovýchode Poľska.
(TASR)Ukrajinský rabín piesňou nabáda Trumpa bojovať v mene dobra a pomôcť Ukrajine dosiahnuť spravodlivý a trvalý mier.