Ukrajinské velenie informovalo o pokračovaní bojov v Bachmute
Ukrajinské jednotky ďalej bojujú o Bachmut, uvádza ukrajinský generálny štáb, podľa ktorého odrazili ruské útoky aj na ďalších úsekoch frontu na východe krajiny.
Ruské ministerstvo obrany vo štvrtok tvrdilo, že ruským silám sa podarilo odrezať ukrajinských obrancov Bachmutu od prísunu posíl a od možnosti ústupu, ale toto tvrdenie vzápätí spochybnila ukrajinská armáda aj šéf ruských žoldnierov, na ktorých leží hlavná ťarcha bojov.

"Nepriateľ sa nevzdáva svojich plánov na okupáciu nášho územia, napriek značným stratám. Naďalej sústreďuje hlavné úsilie na postup pri Lymane, Bachmute, Avdijivke a Marjinke. Najtvrdšie boje pokračujú o Bachmut a Marjinku," uviedlo ukrajinské velenie v rannej zvodke o situácii na bojisku.
Celkovo Ukrajinci za minulý deň odrazili 49 ruských útokov. Pri Bachmute ruské sily ďalej útočia, pokračujú ťažké boje o samotné mesto a ruské sily podnikli tiež útoky na krídlach, pri obciach Bohdanivka a Predtečyne, ale neuspeli, dodal štáb. (ČTK)
Ďalšie príspevky na tému: Vojna na Ukrajine
Vydieranie, ukrajinské víťazstvo, nádej a Európa mimo hry. Čo vieme o nerastnej dohode medzi USA a Ukrajinou.
(SME)Trumpova administratíva upovedomila Kongres o zámere povoliť Ukrajine nákup vojenského materiálu z USA. Čítaj ďalej
Sybiha označil dohodu o nerastných surovinách za dôležitý míľnik v partnerstve medzi Ukrajinou a USA. Čítaj ďalej
Trump očakáva, že dohoda o nerastoch s Ukrajinou môže USA priniesť príjmy vo výške viac ako 350 miliárd dolárov. Čítaj ďalej
Dve osoby prišli o život a ďalších päť utrpelo zranenia pri rozsiahlom ruskom dronovom útoku na mesto Odesa. Čítaj ďalej
Spojené štáty a Ukrajina podpísali dohodu o nerastných surovinách. Čítaj ďalej
V Moskve sa bude 20. septembra konať hudobná súťaž s názvom Intervízia, je ruským rivalom medzinárodnej Eurovízie. Čítaj ďalej
Ukrajinský rabín piesňou nabáda Trumpa bojovať v mene dobra a pomôcť Ukrajine dosiahnuť spravodlivý a trvalý mier.