Počet obetí požiaru v Jakarte stúpol na najmenej 19 mŕtvych
Obrovský požiar v sklade paliva v indonézskej metropole Jakarta, ktorý sa rozšíril na neďaleké obytné budovy, pripravil o život najmenej 19 osôb. Záchranári a hasiči v nedeľu ďalej pátrali po troch nezvestných ľuďoch.
Nešťastie sa stalo v sklade paliva prevádzkovanom štátnou ropnou a plynárenskou spoločnosťou Pertamina, v blízkosti husto obývanej oblasti vo štvrti Tanah Merah na severe mesta.
Šéf národnej polície Listyo Sigit Prabowo uviedol, že evakuovať museli viac ako 1300 ľudí, ktorí našli útočisko v desiatich vládnych zariadeniach, stanovišti Červeného kríža a na športovom štadióne. Vyšetrovatelia podľa neho naďalej pracujú na zistení príčiny požiaru a vypočúvajú desiatky svedkov.
(SITA)Ďalšie príspevky z rubriky: Svet
Tisíce ľudí v sobotu protestovali v Tel Avive a iných izraelských mestách za prepustenie zvyšných rukojemníkov, ktorých v Pásme Gazy zadržiava palestínske militantné hnutie Hamas. Čítaj ďalej
Desiatky Sýrčanov sa v sobotu zhromaždili v Londýne a Paríži a žiadali prijatie opatrení na ochranu drúzov v juhosýrskej provincii Suwajdá, kde si medzietnické zrážky vyžiadali už viac než 900 obetí. Čítaj ďalej
Neďaleko nemeckého mesta Štuttgart zastrelila tamojšia polícia v sobotu 44-ročného muža, ktorý údajne začal strieľať na okoloidúcich. Čítaj ďalej
Dvaja francúzski horolezci zahynuli pri nehode v Montblanskom masíve. Presné okolnosti tragédie zostávajú nejasné.
(TASR)Losangeleská polícia je presvedčená, že vodič, ktorý vrazil do davu ľudí, bol pod vplyvom návykových látok.
(TASR)Tisíce ľudí v Poľsku protestovali proti prijímaniu prisťahovalcov a imigračnej politike súčasnej vlády.
(TASR)Muža podozrivého z toho, že v Los Angeles vrazil autom do davu, zadržali. Postrelili ho okoloidúci, podstúpil operáciu.
(TASR)Poľské úrady skúmajú, či výpadok systému, ktorý zastavil odlety z poľských letísk, nebol výsledkom sabotáže.
(ČTK)