Personálny šéf Bieleho domu sa chystá rezignovať, píše New York Times
Personálny šéf Bieleho domu Ron Klain sa chystá v priebehu najbližších týždňov rezignovať. S odvolaním sa na svoje zdroje o tom informoval denník New York Times. Bola by to prvá významná personálna zmena v Bidenovom tíme od nástupu do funkcie.
Klainov odchod sa podľa jeho spolupracovníkov pripravuje od novembra a v súčasnosti sa hľadá jeho nástupca. Oficiálne oznámenie podľa New York Times pravdepodobne príde po Bidenovom prejave o stave únie, ktorý prednesie 7. februára.
Šesťdesiatjedenročný Klain s Bidenom spolupracuje už viac ako 30 rokov. Pomáhal mu s kampaňou už v roku 1987, keď sa vtedajší senátor Biden prvýkrát uchádzal o demokratickú nomináciu do prezidentských volieb.
V 90. rokoch Klain viedol kanceláriu vtedajšieho viceprezidenta Ala Gorea. Na rovnakej pozícii pracoval aj v čase, keď bol Biden viceprezidentom Baracka Obamu.
Klain pomohol Bidenovi s viacerými zásadnými projektmi a legislatívnymi bitkami, píše New York Times. Vymenúva plán na obnovu ekonomiky po pandémii covidu-19, s opozíciou vyrokovanej investície do infraštruktúry alebo najväčší súbor investícií v dejinách Spojených štátov smerujúcich do ochrany životného prostredia. (ČTK)
Ďalšie príspevky z rubriky: Svet
Hasičom sa po 11 dňoch podarilo uhasiť lesný požiar v Biebrzanskom národnom parku na severovýchode Poľska.
(TASR)Ukrajinský rabín piesňou nabáda Trumpa bojovať v mene dobra a pomôcť Ukrajine dosiahnuť spravodlivý a trvalý mier.
Bielorusko udelí amnestiu tisícom väzňov. Ľudskoprávni aktivisti tvrdia, že tí politickí medzi nimi nebudú.
(TASR)EÚ podľa Kallasovej pripravuje plán B na zachovanie sankcií Rusku v prípade, že USA upustia od mierových rokovaní. Čítaj ďalej
Páchateľa útoku v mešite vo Francúzsku vydajú z Talianska do polovice mája, muž sa po úteku sám prihlásil na polícii.
(TASR)Česko podpíše s juhokórejskou spoločnosťou zmluvu o výstavbe dvoch blokov jadrovej elektrárne Dukovany.
(TASR)India na viac než tri týždne uzatvorila svoj vzdušný priestor pre pakistanské letecké spoločnosti.
(TASR)Estónsko dostalo šesť amerických salvových raketometov, ide o jeden z najväčších nákupov zbraní v krajine. Čítaj ďalej