Jamajské úrady zabavili vyše 1500 kilogramov kokaínu v hodnote 80 miliónov dolárov
Jamajské úrady zadržali jednu z najväčších zásielok kokaínu. V prístave Kingston zabavili na lodi drogu v hodnote 80 miliónov dolárov. Loď priplávala z Južnej Ameriky.
Pri bližšej prehliadke bolo nájdených vyše 1500 kilogramov kokaínu, uviedla miestna polícia. Tovar bol rozdelený do 50 vriec obsahujúcich 1250 menších vrecúšok. Ani polícia, ani jamajské bezpečnostné zložky nespresnili, v akej lodi bola droga nájdená. Nikto nebol zadržaný.
Medzinárodné zločinecké organizácie používajú Jamajku už dlhé roky ako hlavné tranzitné prekladisko zbraní a drog najmä z Kolumbie, odkiaľ tovar putuje do Spojených štátov a Európy. Vlani v októbri jamajské úrady zabavili 500 kilogramov kokaínu, ktorý mal smerovať súkromným lietadlom do Kanady. (ČTK)
Ďalšie príspevky z rubriky: Svet
Talianska vláda predložila v stredu do parlamentu návrh zákona vyžadujúci, aby rodičia písomne odobrovali účasť svojich detí na hodinách sexuálnej výchovy, ktoré v školách v tejto prevažne katolíckej krajine nie sú povinné. Čítaj ďalej
Rusko plánuje posilniť svoje ekonomické a obchodné vzťahy s Dominikánskou republikou. Čítaj ďalej
Vláda Konžskej demokratickej republiky (KDR) vyzvala v stredu Senát, hornú komoru parlamentu KDR, aby bývalému prezidentovi Josephovi Kabilovi odobral imunitu a vydal ho na trestné stíhanie. Čítaj ďalej
Spojené štáty a Ukrajina podpísali dohodu o nerastných surovinách. Čítaj ďalej
Spojené štáty a Ukrajina podpísali dohodu o nerastných surovinách. Čítaj ďalej
Trump pohrozil žalobou renomovanému denníku New York Times. Prezident je presvedčený, že noviny o ňom klamali.
(TASR)V Moskve sa bude 20. septembra konať hudobná súťaž s názvom Intervízia, je ruským rivalom medzinárodnej Eurovízie. Čítaj ďalej
Hasičom sa po 11 dňoch podarilo uhasiť lesný požiar v Biebrzanskom národnom parku na severovýchode Poľska.
(TASR)