Kráľovská námorná pechota sa zúčastnila na tajných operáciách na Ukrajine
Kráľovská námorná pechota sa zúčastnila na tajných operáciách na Ukrajine, prvýkrát priznal vysokopostavený generál. Generálporučík Magowan uviedol, že komandá podporujú „diskrétne operácie“ v „obrovsky citlivom prostredí“.
Pokračoval, že ich misie niesli „vysokú úroveň politického a vojenského rizika“.
Magowan je bývalý veliteľ kráľovskej námornej pechoty, ktorý sa pripojil k elitnej jednotke kráľovského námorníctva v roku 1989.

Ako sa uvádza v Globe and Laurel, oficiálnej publikácii Kráľovskej námornej pechoty, 350 príslušníci námornej pechoty bolo vyslaných na eskort diplomatov z britského veľvyslanectva začiatkom roka, keď sa ukázalo, že sa ruské jednotky hromadia kvôli invázii.
Komandá sa vrátili do Kyjeva v apríli, aby chránili veľvyslanectvo, keď sa Británia snažila obnoviť diplomatickú prítomnosť po tom, čo prezident Putin stiahol svoje sily z ukrajinského hlavného mesta.
Ministerstvo obrany už skôr priznalo prítomnosť komanda chrániacich zamestnancov veľvyslanectva, pričom sa predpokladá, že nasadených bolo až 30 príslušníkov. Je to však prvýkrát, čo armáda priznala, že britské sily sa na Ukrajine zúčastnili aj na špeciálnych operáciách. (The Times)
Ďalšie príspevky na tému: Vojna na Ukrajine
Vydieranie, ukrajinské víťazstvo, nádej a Európa mimo hry. Čo vieme o nerastnej dohode medzi USA a Ukrajinou.
(SME)Trumpova administratíva upovedomila Kongres o zámere povoliť Ukrajine nákup vojenského materiálu z USA. Čítaj ďalej
Sybiha označil dohodu o nerastných surovinách za dôležitý míľnik v partnerstve medzi Ukrajinou a USA. Čítaj ďalej
Trump očakáva, že dohoda o nerastoch s Ukrajinou môže USA priniesť príjmy vo výške viac ako 350 miliárd dolárov. Čítaj ďalej
Dve osoby prišli o život a ďalších päť utrpelo zranenia pri rozsiahlom ruskom dronovom útoku na mesto Odesa. Čítaj ďalej
Spojené štáty a Ukrajina podpísali dohodu o nerastných surovinách. Čítaj ďalej
V Moskve sa bude 20. septembra konať hudobná súťaž s názvom Intervízia, je ruským rivalom medzinárodnej Eurovízie. Čítaj ďalej
Ukrajinský rabín piesňou nabáda Trumpa bojovať v mene dobra a pomôcť Ukrajine dosiahnuť spravodlivý a trvalý mier.