Pápež hovoril o mierovom riešení konfliktu medzi Izraelom a Palestínčanmi
Pápež František vyzval na prvú adventnú nedeľu na ukončenie konfliktu medzi Izraelom a Palestínčanmi. Pripomenul aj smrtiace bombové útoky v Jeruzaleme a potýčky na palestínskych územiach, ku ktorým došlo uplynulú stredu.
"Násilie zabíja budúcnosť, ničí životy tých najmladších a oslabuje nádej na mier. Modlime sa za zosnulých, ich rodiny a ich matky," povedal pred pútnikmi a veriacimi zhromaždenými na Námestí svätého Petra vo Vatikáne.
"Dúfam, že izraelské a palestínske úrady začnú dialóg vo vzájomnej dôvere, bez ktorej sa na Blízkom východe nedá dospieť k mieru," povedal pápež.
Pápež spomenul aj hladomor umelo vyvolaný diktátorom Josifom Stalinom, ktorý na Ukrajine v rokoch 1932 - 1933 pripravil o život milióny ľudí.
Požiadal všetkých, aby vo svojich modlitbách pamätali na obyvateľov talianskeho ostrova Ischia, spamätávajúcich sa z prudkých dažďov, ktoré spôsobili záplavy a zosuvy pôdy. Tie si podľa najnovších správ vyžiadali najmenej štyri obete a niekoľko ľudí je nezvestných. (TASR)
Ďalšie príspevky z rubriky: Svet
Bielorusko prepustilo amerického občana, ktorého v krajine odsúdili za pokus o vraždu Lukašenka.
(TASR)Odvolaného juhokórejského prezidenta Jun Sok-jola obžalovali zo zneužitia právomocí.
(TASR)Brazílska mníška zomrela vo veku 116 rokov. Canabarrovú Lucasovú považovali za najstaršieho človeka na svete.
(TASR)Dve osoby prišli o život a ďalších päť utrpelo zranenia pri rozsiahlom ruskom dronovom útoku na mesto Odesa. Čítaj ďalej
Talianska vláda chce, aby rodičia schvaľovali deťom účasť na hodinách sexuálnej výchovy.
(TASR)Vláda Konžskej demokratickej republiky vyzvala Senát, aby vydal exprezidenta Kabilu na trestné stíhanie.
(TASR)Spojené štáty a Ukrajina podpísali dohodu o nerastných surovinách. Čítaj ďalej
Trump pohrozil žalobou renomovanému denníku New York Times. Prezident je presvedčený, že noviny o ňom klamali.
(TASR)