Ukrajinskí vojaci sú unavení, ale ich morálka je vysoká, oznámil ukrajinský minister obrany.
Ukrajinskí vojaci sú unavení, ale podľa ministra obrany je ich morálka vysoká. "Je to znamenie, že Rusko môže byť porazené," povedal Reznikov. Oslobodené územia musí teraz Ukrajina ovládnuť a musí sa pripraviť na ich obranu.
Operáciu, počas ktorej ukrajinská armády dobyla späť asi 3000 kilometrov štvorcových ukrajinského územia, sa podľa Reznikova vyvíjala "lepšie, ako sa očakávalo."
Upozornil však, že sťahujúce sa ruské jednotky by mohli podniknúť protiútok na zásobovacie línie ukrajinskej armády. Pripustil tiež, že ak by ukrajinské jednotky postúpili príliš hlboko do územia ovládaného ruskou armádou, jednotky nepriateľa by ich mohli obkľúčiť.
Prebiehajúci ukrajinský "blitzkrieg", ktorý Reznikov charakterizoval ako "snehovú guľu valiacu sa z kopca", predstavuje najväčší vojenský neúspech Ruska od rozsiahlej invázie z 24. februára. (TASR)
Ďalšie príspevky na tému: Vojna na Ukrajine
Trumpova administratíva upovedomila Kongres o zámere povoliť Ukrajine nákup vojenského materiálu z USA. Čítaj ďalej
Sybiha označil dohodu o nerastných surovinách za dôležitý míľnik v partnerstve medzi Ukrajinou a USA. Čítaj ďalej
Trump očakáva, že dohoda o nerastoch s Ukrajinou môže USA priniesť príjmy vo výške viac ako 350 miliárd dolárov. Čítaj ďalej
Dve osoby prišli o život a ďalších päť utrpelo zranenia pri rozsiahlom ruskom dronovom útoku na mesto Odesa. Čítaj ďalej
Spojené štáty a Ukrajina podpísali dohodu o nerastných surovinách. Čítaj ďalej
V Moskve sa bude 20. septembra konať hudobná súťaž s názvom Intervízia, je ruským rivalom medzinárodnej Eurovízie. Čítaj ďalej
Ukrajinský rabín piesňou nabáda Trumpa bojovať v mene dobra a pomôcť Ukrajine dosiahnuť spravodlivý a trvalý mier.
EÚ podľa Kallasovej pripravuje plán B na zachovanie sankcií Rusku v prípade, že USA upustia od mierových rokovaní. Čítaj ďalej