Malijská junta dostala od Ruska päť lietadiel a jeden bojový vrtuľník
Malijská junta dostala od Ruska päť lietadiel a jeden bojový vrtuľník. Rusko sa stalo jej blízkym spojencom v boji proti džihádistickému povstaniu. Dodávku vítal šéf malijskej vojenskej junty Goita spolu s ruskými diplomatmi.
Vojenské lietadlá zo sovietskych čias - L-39 a Suchoj-25 - a vrtuľník Mi-24P sú poslednou súčasťou vojenských dodávok zrealizovaných v rámci tesných vzťahov, ktoré Mali a Rusko nadviazali po prevrate v africkom štáte z augusta roku 2020.
Rusko tento rok dodalo do Mali aj štyri vrtuľníky, sledovacie radary a mobilné radarové systémy. Podľa špecializovaného periodika Africa Intelligence išlo o útočné vrtuľníky Mi-35P, ktoré sú exportnou verziou Mi-24P. (TASR)
Ďalšie príspevky z rubriky: Svet
Bielorusko prepustilo amerického občana, ktorého v krajine odsúdili za pokus o vraždu Lukašenka.
(TASR)Odvolaného juhokórejského prezidenta Jun Sok-jola obžalovali zo zneužitia právomocí.
(TASR)Brazílska mníška zomrela vo veku 116 rokov. Canabarrovú Lucasovú považovali za najstaršieho človeka na svete.
(TASR)Dve osoby prišli o život a ďalších päť utrpelo zranenia pri rozsiahlom ruskom dronovom útoku na mesto Odesa. Čítaj ďalej
Talianska vláda chce, aby rodičia schvaľovali deťom účasť na hodinách sexuálnej výchovy.
(TASR)Vláda Konžskej demokratickej republiky vyzvala Senát, aby vydal exprezidenta Kabilu na trestné stíhanie.
(TASR)Spojené štáty a Ukrajina podpísali dohodu o nerastných surovinách. Čítaj ďalej
Trump pohrozil žalobou renomovanému denníku New York Times. Prezident je presvedčený, že noviny o ňom klamali.
(TASR)