Najmenej 1793 Rusov odmietlo ďalej bojovať na Ukrajine, uvádza mediálny projekt
Najmenej 1793 ruských vojakov sa odmietlo ďalej zapájať do bojov na Ukrajine, vyplýva podľa ruského mediálneho projektu Vjorstka z verejne dostupných údajov.
Existenciu centra v Luhanskej oblasti pre "odmietačov" potvrdili príbuzní vojakov z rôznych ruských jednotiek. Podľa informácií projektu je v ňom teraz držaných najmenej 234 príslušníkov ruských ozbrojených síl.
Vojaci v Brjanke žijú v pivničných alebo iných izolovaných priestoroch a je na nich vyvíjaný tlak, aby súhlasili s návratom na front.
O zadržiavaní ruských vojakov odmietajúcich účasť v bojoch v ukrajinskej Luhanskej oblasti písal predtým tiež ruský nezávislý web Mediazona. Podľa neho ide o vojakov, ktorí slúžia v armáde na základe zmluvy. (ČTK)
Ďalšie príspevky na tému: Vojna na Ukrajine
Trumpova administratíva upovedomila Kongres o zámere povoliť Ukrajine nákup vojenského materiálu z USA. Čítaj ďalej
Sybiha označil dohodu o nerastných surovinách za dôležitý míľnik v partnerstve medzi Ukrajinou a USA. Čítaj ďalej
Trump očakáva, že dohoda o nerastoch s Ukrajinou môže USA priniesť príjmy vo výške viac ako 350 miliárd dolárov. Čítaj ďalej
Dve osoby prišli o život a ďalších päť utrpelo zranenia pri rozsiahlom ruskom dronovom útoku na mesto Odesa. Čítaj ďalej
Spojené štáty a Ukrajina podpísali dohodu o nerastných surovinách. Čítaj ďalej
V Moskve sa bude 20. septembra konať hudobná súťaž s názvom Intervízia, je ruským rivalom medzinárodnej Eurovízie. Čítaj ďalej
Ukrajinský rabín piesňou nabáda Trumpa bojovať v mene dobra a pomôcť Ukrajine dosiahnuť spravodlivý a trvalý mier.
EÚ podľa Kallasovej pripravuje plán B na zachovanie sankcií Rusku v prípade, že USA upustia od mierových rokovaní. Čítaj ďalej