V Británii bolo teplejšie než na Havaji, v Škótsku namerali skoro 29 stupňov
V Británii bolo dnes teplejšie, než v niektorých častiach Havajských ostrovov. V Škótsku namerali takmer 29 stupňov, čo je najviac od začiatku tohto roka. V Londýne a na juhovýchode Anglicka vystúpila teplota až na 29,5 stupňa.
Z oblasti Fife severne od škótskeho Edinburghu hlásili 28,9 stupňa. Najteplejší deň roka zaznamenali aj v Írsku, kde v Shannone na východe krajiny namerali 25,6 stupňa Celzia.
V niektorých častiach Británie bolo teda v nedeľu teplejšie než na havajskom ostrove Maui alebo v oblasti kalifornského Los Angeles. Na väčšine územia Spojeného kráľovstva, s výnimkou Severného Írska, boli väčšie horúčavy než napríklad na Sardínii alebo v niektorých regiónoch Turecka.
Na britské pomery mimoriadne teplé počasie by malo pokračovať aj začiatkom budúceho týždňa. V priebehu pondelka a utorka predpovedajú meteorológovia v Londýne a na juhovýchode Anglicka až 32 stupňov.
Teplotný rekord tohto roka padol 17. júna na londýnskom letisku Heathrow, kde namerali 32,7 stupňa Celzia. (TASR)
Ďalšie príspevky z rubriky: Svet
Dve osoby prišli o život a ďalších päť utrpelo zranenia pri rozsiahlom ruskom dronovom útoku na mesto Odesa. Čítaj ďalej
Talianska vláda chce, aby rodičia schvaľovali deťom účasť na hodinách sexuálnej výchovy. Čítaj ďalej
Rusko plánuje posilniť svoje ekonomické a obchodné vzťahy s Dominikánskou republikou. Čítaj ďalej
Vláda Konžskej demokratickej republiky vyzvala Senát, aby vydal exprezidenta Kabilu na trestné stíhanie. Čítaj ďalej
Spojené štáty a Ukrajina podpísali dohodu o nerastných surovinách. Čítaj ďalej
Trump pohrozil žalobou renomovanému denníku New York Times. Prezident je presvedčený, že noviny o ňom klamali.
(TASR)V Moskve sa bude 20. septembra konať hudobná súťaž s názvom Intervízia, je ruským rivalom medzinárodnej Eurovízie. Čítaj ďalej
Hasičom sa po 11 dňoch podarilo uhasiť lesný požiar v Biebrzanskom národnom parku na severovýchode Poľska.
(TASR)