Írsky premiér navštívil vojnou zničené ukrajinské mestá v Kyjevskej oblasti
Írsky premiér navštívil vojnou zničené ukrajinské mestá v Kyjevskej oblasti. Martin bol v mestách Boroďanka, Buča a Irpiň. Cestou na Ukrajinu chcel predseda írskej vlády prejaviť solidaritu s ukrajinskými predstaviteľmi.
Írsky premiér sa v Boroďanke stretol s tamojším starostom, v Buči navštívil miesto na pozemku miestneho kostola, kde sa našiel masový hrob a tamojší duchovný mu ukázal fotografie exhumovaných tiel - obetí ruských síl. V Irpini írska delegácia na vlastné oči videla vážne poškodené obytné budovy, ktoré zasiahlo ruské ostreľovanie.
"Obyvatelia Írska stoja v tejto nemorálnej a nevyprovokovanej teroristickej vojne Ruska pri Ukrajine a jej obyvateľoch," vyhlásil Martin. "Bombardovanie a útoky na civilistov nie sú nič iné ako vojnové zločiny," poznamenal s tým, že návštevu využije na to, aby podporil kroky, ktoré povedú k vyvodeniu zodpovednosti voči páchateľom týchto útokov.
Predseda írskej vlády ocenil odhodlanie Ukrajincov v boji proti ruskej ofenzíve a vyjadril podporu "ceste Ukrajiny k plnému členstvu v EÚ". Pripomenul, že Dublin naďalej podporuje sankcie a zaväzuje sa k pomoci pri obnove Ukrajiny a utečencom z tejto krajiny.
(TASR)Ďalšie príspevky na tému: Vojna na Ukrajine
Vydieranie, ukrajinské víťazstvo, nádej a Európa mimo hry. Čo vieme o nerastnej dohode medzi USA a Ukrajinou.
(SME)Trumpova administratíva upovedomila Kongres o zámere povoliť Ukrajine nákup vojenského materiálu z USA. Čítaj ďalej
Sybiha označil dohodu o nerastných surovinách za dôležitý míľnik v partnerstve medzi Ukrajinou a USA. Čítaj ďalej
Trump očakáva, že dohoda o nerastoch s Ukrajinou môže USA priniesť príjmy vo výške viac ako 350 miliárd dolárov. Čítaj ďalej
Dve osoby prišli o život a ďalších päť utrpelo zranenia pri rozsiahlom ruskom dronovom útoku na mesto Odesa. Čítaj ďalej
Spojené štáty a Ukrajina podpísali dohodu o nerastných surovinách. Čítaj ďalej
V Moskve sa bude 20. septembra konať hudobná súťaž s názvom Intervízia, je ruským rivalom medzinárodnej Eurovízie. Čítaj ďalej
Ukrajinský rabín piesňou nabáda Trumpa bojovať v mene dobra a pomôcť Ukrajine dosiahnuť spravodlivý a trvalý mier.