Putin chce, aby sa na riadení Afganistanu podieľali všetky etnické skupiny
Rusko sa snaží budovať vzťahy s Talibanom. Zároveň chce, aby sa na riadení krajiny podieľali všetky etnické skupiny v Afganistane, vyhlásil ruský prezident Putin po stretnutí s tadžickým prezidentom Emómalí-jim Rahmónom.
Išlo o prvú Putinovu zahraničnú cestu od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu.
"Robíme všetko pre to, aby sa situácia (v Afganistane) znormalizovala. Snažíme sa budovať vzťahy s politickými predstaviteľmi, ktorí tam kontrolujú situáciu," povedal Putin v Dušanbe, hlavnom meste Tadžikistanu.
"Vychádzame z predpokladu, že na riadení krajiny sa musia patrične podieľať všetky etnické skupiny v Afganistane," dodal.
Kremeľ označuje Taliban za teroristickú organizáciu. Aj napriek tomu však má Afganistan diplomatické zastúpenie v Rusku a jeho delegácia sa zúčastnila na nedávnom medzinárodnom ekonomickom fóre v Petrohrade, pripomína AP. (TASR)
Ďalšie príspevky z rubriky: Svet
Bielorusko prepustilo amerického občana, ktorého v krajine odsúdili za pokus o vraždu Lukašenka.
(TASR)Odvolaného juhokórejského prezidenta Jun Sok-jola obžalovali zo zneužitia právomocí.
(TASR)Brazílska mníška zomrela vo veku 116 rokov. Canabarrovú Lucasovú považovali za najstaršieho človeka na svete.
(TASR)Dve osoby prišli o život a ďalších päť utrpelo zranenia pri rozsiahlom ruskom dronovom útoku na mesto Odesa. Čítaj ďalej
Talianska vláda chce, aby rodičia schvaľovali deťom účasť na hodinách sexuálnej výchovy.
(TASR)Vláda Konžskej demokratickej republiky vyzvala Senát, aby vydal exprezidenta Kabilu na trestné stíhanie.
(TASR)Spojené štáty a Ukrajina podpísali dohodu o nerastných surovinách. Čítaj ďalej
Trump pohrozil žalobou renomovanému denníku New York Times. Prezident je presvedčený, že noviny o ňom klamali.
(TASR)