Slovensko prehralo na Súdnom dvore EÚ spor o ochranu hlucháňa hôrneho
Slovensko v spore o ochranu hlucháňa hôrneho porušilo smernice o biotopoch a o vtáctve. Oznámil to Súdny dvor EÚ v Luxemburgu. V celom rozsahu vyhovel žalobe o nesplnenie povinnosti podanej eurokomisiou.
Slovensko podľa súdu nepodrobilo plány a projekty s významným vplyvom na územia, kde žije hlucháň, primeranému posúdeniu vplyvov, neprijalo ani potrebné opatrenia na ochranu biotopov hlucháňa. Problémom je napríklad neposudzovanie programov starostlivosti o lesy či náhodnej ťažby dreva.
Súdny dvor EÚ dospel k záveru, že Slovensko neprijalo vhodné ochranné opatrenia na zabránenie tomu, aby dochádzalo k poškodzovaniu biotopov hlucháňa hôrneho. (TASR)
Ďalšie príspevky z rubriky: Domov
Medzinárodné študentské divadlo, beh lesmi aj ochutnávka vín. Pripravili sme tipy na podujatia v Bratislave.
(The Slovak Spectator)Nemocnica vo Vajnoroch je podľa PS na úrovni vzdušného zámku. Problémom je podľa nich aj výstavba cez rezort obrany.
(TASR)Ruskú opernú divu Netrebko čakali pred SND protestujúci s fotkami zničených ukrajinských miest.
Všetky tri zdravotné poisťovne potvrdili, že rokovania s asociáciou nemocníc o financovaní budú pokračovať.
(TASR)Nová hra Expedition 33 môže byť najväčším prekvapením roka. Spája emotívny príbeh s prepracovaným vizuálom.
(Closer)Odvolanie riaditeľa Fondu na podporu umenia predstavuje podľa Jaurovej obrovský krok cez červenú čiaru.
(TASR)Začal sa protest Netreba nám Netrebko pred Slovenským národným divadlom proti koncertu ruskej opernej divy.
(SME, SITA)Šimkovičovej nominanti odvolali šéfa fondu Špotáka. Odmietol konať v rozpore so zákonom.
(SME)