Rusko kombinuje letecké a delostrelecké útoky
Rusko kombinuje letecké a delostrelecké útoky, aby prinieslo „ohromujúcu palebnú silu“, hovorí britské ministerstvo obrany. Ruská armáda sa zameriava na Donbas.
Kombinované použitie leteckých a delostreleckých útokov bolo kľúčovým faktorom nedávnych taktických úspechov Ruska v regióne.
Ruská letecká aktivita bola podľa ministerstva „vo veľkej miere obmedzená na útoky s použitím vzdušných a povrchových riadených striel“, aby narušili pohyb ukrajinských posíl a zásob.
Samotné tieto útoky však nemali výrazný vplyv na konflikt a ruské zásoby presne riadených striel sa v dôsledku toho pravdepodobne výrazne vyčerpali.
(The Guardian)Ďalšie príspevky na tému: Vojna na Ukrajine
Sybiha označil dohodu o nerastných surovinách za dôležitý míľnik v partnerstve medzi Ukrajinou a USA. Čítaj ďalej
Trump očakáva, že dohoda o nerastoch s Ukrajinou môže USA priniesť príjmy vo výške viac ako 350 miliárd dolárov. Čítaj ďalej
Dve osoby prišli o život a ďalších päť utrpelo zranenia pri rozsiahlom ruskom dronovom útoku na mesto Odesa. Čítaj ďalej
Spojené štáty a Ukrajina podpísali dohodu o nerastných surovinách. Čítaj ďalej
V Moskve sa bude 20. septembra konať hudobná súťaž s názvom Intervízia, je ruským rivalom medzinárodnej Eurovízie. Čítaj ďalej
Ukrajinský rabín piesňou nabáda Trumpa bojovať v mene dobra a pomôcť Ukrajine dosiahnuť spravodlivý a trvalý mier.
EÚ podľa Kallasovej pripravuje plán B na zachovanie sankcií Rusku v prípade, že USA upustia od mierových rokovaní. Čítaj ďalej
Estónsko dostalo šesť amerických salvových raketometov, ide o jeden z najväčších nákupov zbraní v krajine. Čítaj ďalej