Chorvátsky prezident je proti vstupu Švédska a Fínska do NATO
Chorvátsky prezident je proti vstupu Švédska a Fínska do NATO. Zoran Milanović požiada chorvátskeho zástupcu v NATO, aby hlasoval proti ich prijatiu.
Podľa prezidenta by Záhreb mal uplatňovať právo veta do doby, než bude v susednej Bosne schválená kontroverzná volebná reforma. Bosnianski Chorváti sa usilujú o zmenu volebného zákona, ktorá by im uľahčila zvolenie ich zástupcov do vedúcich funkcií.
Milanović je v spore s premiérom Andrejom Plenkovičom. Vláda ale postup navrhovaný prezidentom odmieta. Plenković tvrdí, že Milanović zastáva proruské postoje. (ČTK)
Ďalšie príspevky z rubriky: Svet
Bielorusko prepustilo amerického občana, ktorého v krajine odsúdili za pokus o vraždu Lukašenka.
(TASR)Odvolaného juhokórejského prezidenta Jun Sok-jola obžalovali zo zneužitia právomocí.
(TASR)Brazílska mníška zomrela vo veku 116 rokov. Canabarrovú Lucasovú považovali za najstaršieho človeka na svete.
(TASR)Dve osoby prišli o život a ďalších päť utrpelo zranenia pri rozsiahlom ruskom dronovom útoku na mesto Odesa. Čítaj ďalej
Talianska vláda chce, aby rodičia schvaľovali deťom účasť na hodinách sexuálnej výchovy.
(TASR)Vláda Konžskej demokratickej republiky vyzvala Senát, aby vydal exprezidenta Kabilu na trestné stíhanie.
(TASR)Spojené štáty a Ukrajina podpísali dohodu o nerastných surovinách. Čítaj ďalej
Trump pohrozil žalobou renomovanému denníku New York Times. Prezident je presvedčený, že noviny o ňom klamali.
(TASR)