Michel: Dejiny nezabudnú na vojnové zločiny páchané na Ukrajine
Dejiny nezabudnú na vojnové zločiny páchané na Ukrajine, tvrdí Michel. Predseda Európskej rady vyhlásil, že za vojnové zločiny spáchané na Ukrajine musí byť nastolená spravodlivosť.
"V Boroďanke tak ako v Buči a mnohých iných mestách na Ukrajine dejiny nezabudnú na vojnové zločiny, ktoré tam boli spáchané. Bez spravodlivosti nemôže nastať mier," napísal Michel na Twitter.
Kyjev v poslednom období navštívili lídri viacerých európskych krajín i európskych inštitúcií. Západné krajiny pomáhajú Ukrajine vyšetriť možné zločiny, ktorých sa tam dopustila ruská armáda.
Ukrajinské úrady uvádzajú, že po odchode ruských vojsk našli v Kyjevskej oblasti doposiaľ vyše 1200 tiel obetí. Moskva však odmieta obvinenie, že jej vojaci páchali pri Kyjeve vojnové zločiny a trvá na tom, že jej armáda neútočí na civilné ciele.
(SME)Ďalšie príspevky na tému: Vojna na Ukrajine
Dve osoby prišli o život a ďalších päť utrpelo zranenia pri rozsiahlom ruskom dronovom útoku na mesto Odesa. Čítaj ďalej
Spojené štáty a Ukrajina podpísali dohodu o nerastných surovinách. Čítaj ďalej
V Moskve sa bude 20. septembra konať hudobná súťaž s názvom Intervízia, je ruským rivalom medzinárodnej Eurovízie. Čítaj ďalej
Ukrajinský rabín piesňou nabáda Trumpa bojovať v mene dobra a pomôcť Ukrajine dosiahnuť spravodlivý a trvalý mier.
EÚ podľa Kallasovej pripravuje plán B na zachovanie sankcií Rusku v prípade, že USA upustia od mierových rokovaní. Čítaj ďalej
Estónsko dostalo šesť amerických salvových raketometov, ide o jeden z najväčších nákupov zbraní v krajine. Čítaj ďalej
USA sú pripravené ešte dnes podpísať dohodu s Ukrajinou o nerastnom bohatstve, tvrdí minister financií Bessent. Čítaj ďalej
V Kurskej oblasti sú podľa Putina stále malé skupiny ukrajinských vojakov ukrytých v pivniciach a skrýšach. Čítaj ďalej