Vietnam ruší trest smrti za špionáž a protištátne aktivity
Vietnam zrušil trest smrti za osem trestných činov vrátane špionáže, úplatkárstva a pokusu o zvrhnutie vlády.
(TASR)
Ďalšie príspevky z rubriky: Svet
USA rokujú s Iránom s cieľom dosiahnuť trvalú mierovú dohodu, podľa Witkoffa vyzerajú sľubne.
(TASR)USA zatiaľ neplánujú zaviesť nové sankcie proti Rusku, tvrdí americký minister zahraničných vecí Rubio. Čítaj ďalej
Mučenie spočíva v šírení strachu a zastrašovaní, pripomína OSN v súvislosti s Medzinárodným dňom na podporu obetí mučenia.
(TASR)Irán v sobotu usporiada štátne pohreby pre vysokopostavených veliteľov a vedcov, ktorí zahynuli počas bojov s Izraelom.
(TASR)Zvýšenie výdavkov vychádza z vlastného presvedčenia členských krajín NATO, tvrdí nemecký kancelár. Čítaj ďalej
Neexistujú žiadne výnimky zo záväzku zvýšiť výdavky na obranu, vyhlásil belgický premiér. Čítaj ďalej
Maďarský premiér Orbán sa ostro vyjadril proti účasti ukrajinského prezidenta Zelenského na summite NATO v Haagu. Čítaj ďalej
Španielsko neočakáva žiadne následky za rozhodnutie nevynakladať na obranu požadovaných päť percent HDP. Čítaj ďalej