Zabíjanie bolo rutinou. Britskí veteráni už nemlčia o vojnových zločinoch v Afganistane
Britské špeciálne jednotky bežne zabíjali v Iraku či Afganistane zranených či civilistov. Niektorí hovoria aj o psychopatoch v armáde.
(SME)
Ďalšie príspevky z rubriky: Svet
Na budapeštianskom letisku Ferenca Liszta a na cestných hraničných priechodoch skolaboval informačný systém.
(TASR)Rusko posiela na front zle vycvičených vojakov, chce takto získať výhodu pri rokovaniach, tvrdí Inštitút pre štúdium vojny. Čítaj ďalej
Tehotná Izraelčanka zomrela v nemocnici po streľbe na Západnom brehu Jordánu. Dieťa je v kritickom stave.
(TASR)Bývalému francúzskemu prezidentovi Nicolasovi Sarkozymu zložili monitorovací elektronický náramok na nohe.
(TASR)Český prezident Pavel rokoval s parlamentnými stranami o bezpečnosti aj eure. SPD chce referendum o EÚ a NATO.
(TASR)Ruská delegácia v Istanbule je podľa ukrajinského prezidenta „atrapa“ s nejasným mandátom. Čítaj ďalej
Európska komisia obvinila platformu TikTok z porušovania právnych predpisov EÚ v oblasti reklamy.
(TASR)Kancelár Merz nepredpokladá zákaz činnosti pre stranu AfD. Krajnej pravici by sa musel dokázať boj proti demokracii.
(TASR)