K štátnemu nájomnému bývanie majú prispieť aj zamestnávatelia
Za štátne nájomné bývanie sa bude platiť regulované komerčné nájomné, k regulácii prispejú zamestnávatelia, tvrdí premiér Fico.
Nepôjde o sociálne bývanie. K regulácii majú ľuďom prispievať aj ich zamestnávatelia. Tak sa napríklad z pôvodných 800 eur za trojizbový byt môže nájomné znížiť o zhruba 250 eur, uviedol príklad Robert Fico.
Podľa premiéra sa pri nájomnom zohľadnia regionálne rozmery. Podpísané sú dve zmluvy s investormi na dodanie tisíc bytov.
V januári sa majú stretnúť samosprávy. Témou rokovania má byť napríklad poskytovanie pozemkov. Fico dodal, že sa ešte musí prijať legislatíva, aby sa urýchlili rozhodovacie procesy. (SME)
Ďalšie príspevky na tému: Ficova vláda
Šimkovičovej nominanti odvolali šéfa fondu Špotáka. Odmietol konať v rozpore so zákonom.
(SME)Premiér Fico zrušil svoj pracovný program na 1. mája v Nitre a Liptovskom Mikuláši. Čítaj ďalej
Rada Fondu na podporu umenia odvolala Róberta Špotáka z funkcie riaditeľa.
(SME)Nová nemocnica v Bratislave bude strategickou investíciou, rozhodla vláda. Náklady odhadujú na vyše miliardu.
(TASR)Projekty v okresoch Žarnovica a Banská Štiavnica podporí vláda sumou vyše 1,5 milióna eur.
(TASR)Výstavba novej nemocnice v Bratislave bude podľa ministra obrany Kaliňáka prebiehať štandardne.
(TASR)Minister zdravotníctva Šaško požiadal Slovenskú akadémiu vied o otestovanie vzoriek vakcín proti covidu.
(TASR)Minister vnútra Šutaj Eštok predstaví na najbližšej koaličnej rade návrh, ktorým chce stabilizovať politické strany.
(TASR)