Rieky na severnej Morave a v Sliezsku by už mali kulminovať
V kritických oblastiach na severe Moravy a Sliezska prestalo pršať.
Podľa českého ministra životného prostredia Petra Hladíka by hladiny tamojších rozvodnených riek mali kulminovať ešte počas nedele. Upozornil však, že zrážky sa vracajú k západnej časti Českej republiky.
„V hornatej Jesenickej oblasti prestalo pršať a už tam pršať nebude. Neočakávame tam žiadne zásadné zrážky," povedal v nedeľu minister. „Rieky Opava, Opavice, Odra aj pravobrežné prítoky by mali kulminovať už počas dnešného dňa," konštatoval Hladík.
Daždivé počasie sa však v Česku nekončí. Ako predpovedal Český hydrometeorologický ústav, pásmo zrážok sa z východu vracia späť k západu. „V južných Čechách a na Šumave bude pršať ešte relatívne dlho," dodal minister. (SITA)
Ďalšie príspevky na tému: Počasie
Dnes bude na Slovensku slnečno, najvyššia denná teplota dosiahne 20 až 25 stupňov Celzia.
(SITA)V pondelok bude slnečno. Najvyššia denná teplota bude 18 až 23 stupňov Celzia. Zafúka slabý vietor.
(SME)Počasie ovplyvňuje tlaková výš. Bude slnečno. Teploty majú dosiahnuť 22 stupňov.
(TASR)V noci na pondelok sa môže vyskytnúť prízemný mráz. Meteorológovia vydali výstrahu prvého stupňa pre celé Slovensko.
(TASR)Predpoveď počasia: Bude jasno alebo malá oblačnosť, najvyššia denná teplota dosiahne 15 až 20 stupňov. Čítaj ďalej
Obdobie bohatšie na zrážky sa skončilo. Môže za to tlaková výš, ktorej stred sa presúva zo Škandinávie nad Baltské more.
(TASR)Na väčšine Slovenska sa v nedeľu môže vyskytnúť mráz. Meteorológovia vydali výstrahu prvého stupňa.
(TASR)Predpoveď počasia: Najvyššia denná teplota bude 15 až 20 stupňov, v severnej polovici a na Horehroní okolo 13 stupňov. Čítaj ďalej