Teplota môže zajtra ojedinele vystúpiť na 35 stupňov Celzia
Teplota môže zajtra ojedinele vystúpiť na 35 stupňov Celzia. Meteorológovia vydali výstrahy.
Výstraha druhého stupňa pred vysokými teplotami platí v celom Bratislavskom kraji a v takmer celom Trnavskom a Nitrianskom kraji.
Tiež platí v okresoch Krupina a Veľký Krtíš. Vydaná je od 13:00 do 18:00. "Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov," uviedol SHMÚ.
Prvý stupeň je vydaný tiež od 13.00 do 18.00 h pre väčšinu okresov Banskobystrického, Trenčianskeho a Košického kraja a v okresoch Hlohovec, Topoľčany, Zlaté Moravce, Humenné a Vranov nad Topľou. (TASR)
Ďalšie príspevky na tému: Počasie
Dnes bude na Slovensku slnečno, najvyššia denná teplota dosiahne 20 až 25 stupňov Celzia.
(SITA)V pondelok bude slnečno. Najvyššia denná teplota bude 18 až 23 stupňov Celzia. Zafúka slabý vietor.
(SME)Počasie ovplyvňuje tlaková výš. Bude slnečno. Teploty majú dosiahnuť 22 stupňov.
(TASR)V noci na pondelok sa môže vyskytnúť prízemný mráz. Meteorológovia vydali výstrahu prvého stupňa pre celé Slovensko.
(TASR)Predpoveď počasia: Bude jasno alebo malá oblačnosť, najvyššia denná teplota dosiahne 15 až 20 stupňov. Čítaj ďalej
Obdobie bohatšie na zrážky sa skončilo. Môže za to tlaková výš, ktorej stred sa presúva zo Škandinávie nad Baltské more.
(TASR)Na väčšine Slovenska sa v nedeľu môže vyskytnúť mráz. Meteorológovia vydali výstrahu prvého stupňa.
(TASR)Predpoveď počasia: Najvyššia denná teplota bude 15 až 20 stupňov, v severnej polovici a na Horehroní okolo 13 stupňov. Čítaj ďalej