Kauzu vraždy Daniela Tupého môže zabrzdiť vládna novela trestných kódexov
Kauzu vraždy Daniela Tupého môže zabrzdiť vládna novela trestných kódexov. Na pojednávaní sú prítomní štyria svedkovia.
Obhajkyňa obžalovaného Adama Puškára podala na pondelkovom pojednávaní v kauze návrh na odmietnutie obžaloby.
„Vzhľadom na novelu Trestného poriadku navrhujem, aby súd rozhodol, či obžaloba spĺňa zákonné náležitosti,“ povedala na súde Puškárova obhajkyňa Michaela Matušíková.
Sudca Roman Fitt reagoval slovami, že o návrhu rozhodne, avšak až po preštudovaní si okolností tohto podania. Dnešné pojednávanie a výsluchy svedkov teda prebehnú podľa plánov. Prítomní sú štyria svedkovia.
(SME)Ďalšie príspevky z rubriky: Domov
Začal sa protest Netreba nám Netrebko pred Slovenským národným divadlom proti koncertu ruskej opernej divy. Čítaj ďalej
Šimkovičovej nominanti odvolali šéfa fondu Špotáka. Odmietol konať v rozpore so zákonom.
(SME)Združujú faktúry, predlžujú ich splatnosť a predpokladajú zvyšovanie cien. O dopade transakčnej dane hovoria potravinári.
(SME)Slovensko podľa medzinárodného súdu v Štrasburgu porušilo právo na súkromie pri prehliadke notárskeho úradu.
(TASR)Poslancom Kérym sa zaoberá univerzita v Nitre, kde získal jeden zo svojich titulov. Zobrať mu ho nemôže.
(SME)Minister Taraba návrh na výstavbu nepredloží, ak samospráva nebude chcieť postavenie vodnej elektrárne Málinec.
(TASR)Premiér Fico zrušil svoj pracovný program na 1. mája v Nitre a Liptovskom Mikuláši. Čítaj ďalej
Nemecko potrebovalo na obnovu toľko rokov, koľko sme my stratili. Radostný Sviatok práce! Píše Michal Havran.
(SME)