Ozbrojenci v severnom Pakistane zastrelili osem cestujúcich v autobuse
Neznámi ozbrojenci neďaleko mesta Čilás v severnom Pakistane zastrelili osem cestujúcich v autobuse a ďalších najmenej 15 zranili. Žiadna z radikálnych skupín sa k útoku zatiaľ neprihlásila.
Hovorca miestnej vlády Muhammad Alí Džohar uviedol, že ozbrojenci zaútočili na autobus večer a že zranení boli prevezení do miestnej nemocnice.
Čilás sa nachádza v kašmírskej oblasti Gilgit-Baltistán, neďaleko provincie Chajbar Pachtunchvá, kde v posledných rokoch došlo k nárastu útokov, okrem iného zo strany pakistanského Talibanu známeho ako Tehríke Taliban Pakistan (TTP).
Mesto je obľúbenou turistickou zastávkou a nachádza sa blízko priehrady, na ktorej výstavbe sa podieľa Čína, píše Reuters. (ČTK)
Ďalšie príspevky z rubriky: Svet
Talianska vláda predložila v stredu do parlamentu návrh zákona vyžadujúci, aby rodičia písomne odobrovali účasť svojich detí na hodinách sexuálnej výchovy, ktoré v školách v tejto prevažne katolíckej krajine nie sú povinné. Čítaj ďalej
Rusko plánuje posilniť svoje ekonomické a obchodné vzťahy s Dominikánskou republikou. Čítaj ďalej
Vláda Konžskej demokratickej republiky (KDR) vyzvala v stredu Senát, hornú komoru parlamentu KDR, aby bývalému prezidentovi Josephovi Kabilovi odobral imunitu a vydal ho na trestné stíhanie. Čítaj ďalej
Spojené štáty a Ukrajina podpísali dohodu o nerastných surovinách. Čítaj ďalej
Spojené štáty a Ukrajina podpísali dohodu o nerastných surovinách. Čítaj ďalej
Trump pohrozil žalobou renomovanému denníku New York Times. Prezident je presvedčený, že noviny o ňom klamali.
(TASR)V Moskve sa bude 20. septembra konať hudobná súťaž s názvom Intervízia, je ruským rivalom medzinárodnej Eurovízie. Čítaj ďalej
Hasičom sa po 11 dňoch podarilo uhasiť lesný požiar v Biebrzanskom národnom parku na severovýchode Poľska.
(TASR)