Netanjahu prvýkrát pricestoval do Gazy, izraelským vojakom prisľúbil víťazstvo
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu pricestoval do Pásma Gazy, prvýkrát od začiatku vojny medzi Izraelom a Hamasom zo 7. októbra. Stretol sa s izraelskými vojakmi a prisľúbil víťazstvo.
Netanjahuova cesta do Gazy sa uskutočnila v tretí deň štvordňového prímeria medzi Izraelom a palestínskym militantným hnutím Hamas, ktorého súčasťou je aj prepúšťanie izraelských rukojemníkov zadržiavaných v Gaze a Palestínčanov väznených v Izraeli.
"Pokračujeme až do konca - až do víťazstva. Nič nás nezastaví a sme presvedčení, že máme schopnosti, silu, vôľu a odhodlanie k tomu, aby sme dosiahli všetky vojnové ciele, a aj ich dosiahneme," povedal izraelským vojakom Netanjahu vo vojenskej helme a nepriestrelnej veste.
Jeho prejav je zachytený na videozázname, ktorý na internete zverejnil úrad izraelského premiéra.
Podľa denníka Times of Israel premiér navštívil vojakov v severnej časti pásma Gazy, pričom si prezrel aj jeden z podzemných tunelov Hamasu, ktorý obsadili izraelské jednotky.
"V tejto vojne máme tri ciele: elimináciu Hamasu, návrat všetkých našich rukojemníkov a zaistenie toho, aby sa Gaza opäť nestala hrozbou pre štát Izrael," povedal vojakom Netanjahu. Počas návštevy v Gaze premiéra sprevádzali viacerí jeho blízki spolupracovníci, ako aj zástupca generálneho štábu izraelskej armády generál Amir Baram. (TASR)
Ďalšie príspevky na tému: Izrael vs. Hamas
Bývalí izraelskí rukojemníci zadržiavaní Hamasom žiadajú Trumpa o pomoc pri prepustení zvyšných rukojemníkov.
(TASR)Hamas tvrdí, že je pripravený uzavrieť s Izraelom komplexnú dohodu o ukončení vojny. O čiastočnú dohodu záujem nemá.
(TASR)Úrad civilnej ochrany v Gaze hlási za sobotu 17 obetí izraelského bombardovania, mnoho ďalších ľudí je nezvestných.
(TASR)Hamas má nový návrh na ukončenie vojny. Zahŕňať má prepustenie všetkých rukojemníkov a päťročné prímerie.
(TASR)Pri izraelskom útoku na Gazu zahynuli najmenej štyria ľudia, desiatky ďalších uviazli pod troskami budovy.
(TASR)Delegácia Hamasu sa v Káhire stretne s egyptskými sprostredkovateľmi, predostrie svoju víziu o ukončení vojny.
(TASR)Trump diskutoval s Netanjahuom o možnosti povoliť dodávky jedla a liekov do vojnou zdevastovaného Pásma Gazy. Čítaj ďalej
Izraelské nálety na Pásmo Gazy neprežilo najmenej 22 ľudí, oznámili miestni záchranári a zdravotníci.
(TASR)