Izrael prenikol hlbšie do pásma Gazy, prerušiť vojenskú operáciu nemieni
Izraelskí vojaci prenikli hlbšie do Pásma Gazy, tankami a obrnenými buldozérmi prenikli cez trosky budov. Premiér Benjamin Netanjahu naďalej odmieta stupňujúce sa požiadavky medzinárodného spoločenstva na prímerie.
Zastavením vojenských operácií by sa Izrael podľa jeho slov vzdal palestínskej militantnej skupine Hamas, ktorá je zodpovedná za útoky na izraelské domovy, farmy a dediny. Izraelské úrady uvádzajú, že počas útokov Hamasu prišlo o život približne 1 400 ľudí a ďalších 240 zajatcov odvliekli do Gazy.
Videá zhotovené armádou zachytávajú vojakov, ako postupujú cez krajinu zničenú v dôsledku izraelského bombardovania. Armáda sa tiež usiluje oslobodiť rukojemníkov, ktorých Hamas uniesol do pásma Gazy.
Ministerstvo zdravotníctva v pásme Gazy v utorok hlásilo najmenej 8525 obetí od začiatku konfliktu vrátane najmenej 3542 detí a 2187 žien. (TASR)
Ďalšie príspevky na tému: Izrael vs. Hamas
Bývalí izraelskí rukojemníci zadržiavaní Hamasom žiadajú Trumpa o pomoc pri prepustení zvyšných rukojemníkov.
(TASR)Hamas tvrdí, že je pripravený uzavrieť s Izraelom komplexnú dohodu o ukončení vojny. O čiastočnú dohodu záujem nemá.
(TASR)Úrad civilnej ochrany v Gaze hlási za sobotu 17 obetí izraelského bombardovania, mnoho ďalších ľudí je nezvestných.
(TASR)Hamas má nový návrh na ukončenie vojny. Zahŕňať má prepustenie všetkých rukojemníkov a päťročné prímerie.
(TASR)Pri izraelskom útoku na Gazu zahynuli najmenej štyria ľudia, desiatky ďalších uviazli pod troskami budovy.
(TASR)Delegácia Hamasu sa v Káhire stretne s egyptskými sprostredkovateľmi, predostrie svoju víziu o ukončení vojny.
(TASR)Trump diskutoval s Netanjahuom o možnosti povoliť dodávky jedla a liekov do vojnou zdevastovaného Pásma Gazy. Čítaj ďalej
Izraelské nálety na Pásmo Gazy neprežilo najmenej 22 ľudí, oznámili miestni záchranári a zdravotníci.
(TASR)